rolnicy
pikrepo.com
Autor Magdalena Więckowska - 10 Listopada 2020

Stwierdził, że rolnicy nic nie robią jesienią i zimą. "Mieszkam na wsi to widzę"

Rolnicy już od jakiegoś czasu są po żniwach, a dla wielu osób niezwiązanych z branżą może się wydawać, że czas ciężkiej pracy na roli już dawno się skończył. Nic bardziej mylnego. Choć okres wegetacyjny roślin w większości przypadków dobiegł końca, praca rolników trwa w najlepsze. Okazuje się jednak, że wielu internautów - nawet tych mieszkających na wsi - ma odmienne zdanie na temat codziennej rutyny rolników w sąsiedztwie.

Rolnicy jesienią i zimą zmieniają swoją codzienność, gdyż ta dyktowana jest w wielkiej mierze rytmem zmieniającej się przyrody. By jednak gospodarstwo było zadbane i gotowe na wiosnę, trzeba o nie dbać bez ustanku. Niektóre osoby spoza rolniczego kręgu nie uznają jednak tego czasu za pracę.

Państwo wkroczyło na pola rolników i odebrało im ziemię. Ani złotówki rekompensatyPaństwo wkroczyło na pola rolników i odebrało im ziemię. Ani złotówki rekompensatyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cała prawda o mamie Zenka Martyniuka. Ma 71 lat, a tak się zachowuje
2. Od dziś możesz składać wnioski o dodatkowe pieniądze. Wyczekiwany zasiłek wraca
3. W ukryciu na wsi zarabiali miliony. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli na własne oczy

Rolnicy i burzliwe rozmowy

Na forach internetowych nie brakuje rozmów dotyczących tego, co robią rolnicy, gdy przychodzi jesień i zima. Pewien internauta podzielił się swoim wyznaniem na jednym z popularnych portali społecznościowych:

- Co się robi jesienią zima na wsiach na polach? Poważnie myślę o przeniesieniu się na wieś, tylko wiem wiem czym rolnicy zajmują się w sezonie zimowym.

Dla kogoś, kto rozważa przeprowadzkę na wieś pytanie jest zasadne - odpowiedzi jednak mogą być bardzo różne.

Jeden z rozmówców odpowiedział bez wahania:

- Niczym. Jesienią i zimą nic nie robią na polach. Mieszkam na wsi to widzę. Ostatnie zbiory i siewy ozime są na przełomie sierpnia i września i na tym koniec aż do wiosny.

Co na to sami rolnicy?

Rolnik szuka żony: Józef się przejechał. Wiadomo, która z nim zostanieRolnik szuka żony: Józef się przejechał. Wiadomo, która z nim zostanieCzytaj dalej

Odpowiedzi rolników

Pewien rolnik wypowiedział się w ramach dyskusji dość krótko i ironicznie:

- Po zbiorach i przed pole samo się uprawia.

Inny dopisał:

- Owszem ozimina zasiana. Mowa była że we wrześniu już koniec prac, a to nie prawda. Zdarzały się lata że widywałem ciągniki uprawiające pola na początku grudnia. W wielkopolsce często w grudniu jeszcze śniegu i mrozu nie widać.

Jak wiadomo, wszystko zależy od rodzaju danego gospodarstwa. Rolnicy, którzy posiadają zwierzęta organizują swój jesienno-zimowy czas inaczej niż ci, którzy skupiają się na uprawie roślin. Warto jednak pamiętać, że nawet podczas późnej jesieni trwać mogą zbiory kukurydzy i buraków. Natomiast w regionach na ogół podmokłych niektórzy rolnicy uprawiają rośliny nawet do grudnia czy pierwszych spadków temperatury poniżej zera.

W ukryciu na wsi zarabiali miliony. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli na własne oczyW ukryciu na wsi zarabiali miliony. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli na własne oczyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Buraki zmiksowane z dwoma dodatkami działają lepiej niż antybiotyk. Nic nie ma potężniejszego działania
  2. Skandal. Kłusowniczka zabiła niespotykaną czarną żyrafę. Trofeum pochwaliła się w sieci
  3. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
  4. W ukryciu na wsi zarabiali miliony. Policjanci pobledli, gdy zobaczyli na własne oczy
  5. Sesja narzeczeńska u Pawła z "Rolnik szuka żony". Zakochani z Baśkami w tle
  6. Dzisiaj skończyłaby 105 lat. Jak wspominamy Hankę Bielicką, ikonę polskiego kabaretu i sceny aktorskiej?
  7. Właściciel oddał psa po 9 latach. Nagle zjawił się ktoś w schronisku, na kogo pies nawet nie wiedział, że może liczyć

Następny artykuł