rolnicy
unsplash.com / fot. Peter Wendt
Autor Magdalena Więckowska - 17 Listopada 2020

Tak rolnicy sprzedają swoją żywność przez internet. Ceny zawyżone czy adekwatne?

Rolnicy, którzy produkują naturalną, smaczną żywność nie należą do rzadkości - niestety wielka liczba Polaków nie ma dostępu do sprawdzonych produktów spożywczych i jest skazana na półprodukty z supermarketów. Okazuje się jednak, że w dobie internetu coraz więcej staje się możliwe, a rolnicy ze swoją przepyszną, naturalną żywnością ogłaszają się na internetowych targowiskach. Wielkim sukcesem okazał się być na przykład kujawsko-pomorski e-Bazarek.

Rolnicy mogą sprzedawać tam produkty lokalne, które wyrabiane są własnoręcznie w gospodarstwach. Nie brakuje tam doskonałej jakości wędlin, szynek, warzyw i owoców.

Znaleźli bezcenny skarb w lesie. Ma ponad 300 lat, w okolicy może być ich więcejZnaleźli bezcenny skarb w lesie. Ma ponad 300 lat, w okolicy może być ich więcejCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
2. Ile zarabiał Lech Wałęsa przed pandemią? Były prezydent nazwał się bankrutem, ale stawki mówią co innego
3. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Rolnicy i internetowa sprzedaż

Świat się zmienia, więc wszyscy ci, którzy chcieliby nadążyć za postępującym rozwojem społeczeństwa, po części muszą się do niego dostosować.

Z tego względu Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie stworzył inicjatywę zwaną kujawsko-pomorskim e-Bazarkiem.

Na platformie rolnicy mogą wystawiać na sprzedaż swoje produkty i co najważniejsze - są to w wielkiej mierze tzw. mali producenci.

Wpływa to, oczywiście, na wyższą jakość produktów spożywczych i zadowolenie konsumentów. A tych na e-bazarku nie brakuje.

Masz krowy? W grudniu pojawi się istotna zmiana, lepiej wiedziećMasz krowy? W grudniu pojawi się istotna zmiana, lepiej wiedziećCzytaj dalej

Ceny produktów rolniczych w internecie

Kujawsko-pomorski e-Bazarek nie jest jedyną tego rodzaju inicjatywą.

Bydgoski targ lokalnej żywności zwany Frymarkiem przeniósł się do internetu, oferując to, co najlepsze z polskiej wsi.

Ceny mogą się różnić, ponieważ produkty oznaczane jako “bio” są z zasady nieco droższe od tych zwykłych.

Na kujawsko-pomorskim e-Bazarku można kupić smalec (10,50 zł/kg), schab pieczony (65 zł/kg), kiełbasę tradycyjną (37 zł/kg), świeże mięso wołowe (30 zł/kg), jaja (od 0,30 gr do 1,20 zł za sztukę) oraz jogurt naturalny (5 zł/l).

Mleko dostaniemy już za 3 zł/l, masło będzie oscylowało od 5 do 10 zł za sztukę. Szynka również mieści się w sporej rozpiętości cenowej - od 35 do 70 zł/kg.

Na e-bazarku znaleźć można także ziemniaki (od 0,40 zł do 2 zł/kg), pomidory malinowe (6 zł/kg), a także chleb (10 zł/bochenek), czy mąkę orkiszową (prawie 11 zł/kg).

Niektórzy mogą stwierdzić, że niektóre z podanych cen są dość wysokie w porównaniu z cenami z supermarketów. Warto jednak pamiętać, że produkty wprost od rolnika nie posiadają specjalnych ulepszaczy, która m. in. zwiększają w sztuczny sposób masę mięsa.

Jednym zdaniem - w produktach od sprawdzonego producenta znajduje się zdrowa żywność, a nie zlepek chemicznych ulepszaczy i środków konserwujących. Smak lokalnych produktów rolniczych z pewnością jest wart ich ceny. Warto zwrócić uwagę na lokalne oferty rolników, które są zamieszczane w sieci i dać szansę ich produktom - z pewnością nie pożałujemy.

Józef z Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie tylko dla fanów słynnego batonika. Przepyszne ciasto bez pieczenia „Prince Polo”
  2. Przeżyła śmierć kliniczną i mówi, że widziała Boga. Opowiada o szczegółach zza światów
  3. Wielkie pieniądze idą do rolników. Internauci zdają relację
  4. Propozycja zawieszenia kontroli w gospodarstwach. KRIR nie ma wątpliwości
  5. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
  6. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  7. Marta Linkiewicz pokazała nagie pośladki. Gwiazda Fame MMA szokuje, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)

Następny artykuł