rolnicy podlasie
YouTube.com / bielskeu
Autor Magdalena Więckowska - 15 Grudnia 2020

"Rolnicy. Podlasie": zapytano Onopiuków, czego życzą sobie na Święta. Wzruszająca odpowiedź Gienia

Rolnicy z Podlasia - podobnie jak wszyscy Polacy - z niecierpliwością i radością oczekują na święta Bożego Narodzenia. Do gospodarstwa Onopiuków w Plutyczach przyjechali dziennikarze portalu bielsk.eu, by zapytać Gienka i Andrzeja, jakich podarunków życzą sobie na Gwiazdkę. Odpowiedź seniora rodu okazała się być niezwykle wzruszająca.

“Rolnicy. Podlasie” ukazują codzienne losy rolników, a jednymi z najbardziej popularnych bohaterów programu jest para: ojciec i syn - Gienek i Andrzej Onopiukowie.

“Rolnicy. Podlasie” i marzenia na święta

W ostatnim czasie na Podlasiu spadło nieco śniegu, toteż wnuczęta Gienka - Nina i Kacper mogą pobawić się na dworze jak dzieci kilka(naście) lat temu. Nina i Kacper są dziećmi córki Gienka z Plutycz. Ostatnio dziennikarze z portalu bielsk.eu zapytali wszystkich obecnych w domu, jakich prezentów chcieliby spodziewać się pod choinką.

Z odpowiedzi Niny wiemy, że dziewczynka marzy o interaktywnym króliczku o imieniu Tusia. Dziewczynka jest miłośniczką zwierząt - zarówno tych żywych, jak i pluszowych czy elektronicznych. Wnuk Gienia - Kacper - wyznał, iż marzy o zabawkowym traktorze i opryskiwaczu. Andrzej stwierdził, że najbardziej ucieszyłby go kapitalny remont traktora. “To byłoby moje życzenie na święta” - stwierdził z uśmiechem rolnik.

Urocza odpowiedź Gienka

- A co dziadek Gienio chce dostać na święta od Mikołaja? - zapytał dziennikarz.

- Eee tam, czy ja wiem co tam powiedzieć - odparł niezdecydowany. - Mnie tam co jest, to dobrze. Co przyniesie, ja z tego będę zadowolony. Ja już swoje poodbierał od mikołajów przez 66 lat - powiedział.

Dziennikarz portalu bielsk.eu nie ustępował i dopytywał dalej:

- Najciekawszy prezent do tej pory jak był?

- To po prostu że przyniósł, jak to się mówi, dwie córki i dwóch synów - stwierdził z uśmiechem Gienio. - To najciekawszy prezent.

Trzeba przyznać, że ulubieni rolnicy z Podlasia są osobami niezwykle pogodnymi i nastawionymi na bliskie relacje rodzinne, a odpowiedź Gienka na pytanie dziennikarza okazała się być naprawdę urocza. W międzyczasie Andrzej rozmawiał również ze swoim siostrzeńcem i swoją siostrzenicą na temat zabaw na śniegu:

- Ale bawiliśmy się chyba z godzinę na sankach - powiedział Andrzej.

- Bawiłeś się w śnieżki - odparła Nina.

- A kto traktorkiem małym ciągał Ninę potem? - dopytywał Andrzej. - Chyba Kacper swoim traktorkiem malutkim ciągał.

Widać, że relacje Andrzeja z siostrzeńcami są bardzo bliskie. Dziadek Gienio z przyjemnością obserwował swoje roześmiane wnuczęta. Czy rodzina z Podlasia otrzyma od Mikołaja swoje wymarzone prezenty na święta Bożego Narodzenia? Dowiemy się o tym już wkrótce.

Następny artykuł