rolnicy podlasie
fokus.tv / screenshot
Autor Magdalena Więckowska - 16 Grudnia 2020

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" w niebezpieczeństwie? Ktoś się pod niego podszywa

“Rolnicy. Podlasie” to jeden z najpopularniejszych programów ukazujących życie na wsi. Andrzej i Gienek Onopiukowie zyskali wielką popularność dzięki udziałowi w produkcji. Sława ma jednak swoje ciemne strony - Andrzej zamieścił właśnie informację w sieci, gdzie ostrzega, że obcy ludzie podszywają się pod niego zakładając fałszywe konta w mediach społecznościowych.

“Rolnicy. Podlasie” jest programem, który przyniósł wielką rozpoznawalność Andrzejowi i Gienkowi z Plutycz. Niestety, poza wspaniałymi aspektami takiego obrotu spraw, rolnicy cierpią również z powodu ludzkiej zawiści.

“Rolnicy. Podlasie” i problem Andrzeja

Andrzej i Gienek Onopiukowie to syn i ojciec, którzy mieszkają we wsi Plutycze. Są pogodnie nastawieni do świata i innych osób - niestety relacja ta nie zawsze działa w obydwie strony.

Młodszy rolnik w ostatnich wywiadach wyznał, że niektórzy sąsiedzi nie są zbyt życzliwi w stosunku do niego - a wszystko zaczęło się od momentu, w którym program “Rolnicy. Podlasie” sprawił, że Onopiukowie stali się rozpoznawalni w całej Polsce.

Kolejne miesiące nie przynoszą Andrzejowi samych pozytywnych wieści. Na koncie na Facebooku, które prowadzi w imieniu swojego ojca i własnym zamieścił ważną wiadomość do wszystkich internautów.

Obrazy RolnikINFO"Rolnicy. Podlasie": zapytano Onopiuków, czego życzą sobie na Święta. Wzruszająca odpowiedź GieniaCzytaj dalej

Fałszywe konta

Andrzej Onopiuk z Plutycz napisał w najnowszym wpisie na swojej stronie na Facebooku:

- Uwaga ktoś stworzyła fałszywe moje konto i wypisuje nieprawdziwe informacje [pis. oryg.]

Mężczyzna zamieścił pod tekstem zrzut ekranu ukazujący profil, który wygląda tak, jakby był stworzony przez rolnika z Plutycz.

Andrzej ostrzegł fanów przed fałszywym kontem, na którym ktoś podaje nieprawdziwe informacje na jego temat.

Sprawa może się początkowo wydawać zabawna, lecz w rzeczywistości jest formą kradzieży tożsamości i może przybrać niebezpieczny obrót. Pocieszające jest to, że osoba, która stworzyła nieprawdziwe konto Andrzeja na portalu społecznościowym nie ma dostępu do jego dokumentów osobistych, a tym samym trudno byłoby uzyskać jej jakiekolwiek korzyści majątkowe z tytułu podszywania się pod niego.

Mimo to przedstawiając się jako Andrzej, twórca fałszywego konta może sprowadzić niemałe kłopoty na rolnika z Plutycz. W mediach społecznościowych podobne sytuacje można zgłaszać administracji strony, która powinna niezwłocznie zająć się sprawą fałszywego konta i podszywania się pod inną osobę. Jeśli takie działanie nie przyniesie rezultatu, sprawa może trafić na ścieżkę prawną.

rolnicy podlasie

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł