rolnicy podlasie
YouTube.com / Ranczo Laszki
Autor Magdalena Więckowska - 22 Stycznia 2021

"Rolnik nie śpi, kiedy mu rośnie". Emilka z "Rolnicy. Podlasie" pokazała, jak naprawdę wygląda zima na wsi

Emilka znana z serialu "Rolnicy. Podlasie" jest niezwykle lubianą postacią - widzowie cenią ją za pracowitość, miłość do zwierząt i autentyczność. W najnowszym filmie na swoim kanale "Ranczo Laszki" Emilia Korolczuk podzieliła się swoją codziennością podczas zimy.

"Rolnicy. Podlasie" stało się serialem, który nie tylko podbił serca wielu Polaków, ale też ofiarował wielką rozpoznawalność rolnikom, którzy często wcale nie oczekiwali tak wielkiej sympatii ze strony innych ludzi.

Emilia pokazała, że "samo nie rośnie"

Warto zawsze mieć na uwadze, że działalność rolnicza ogromnie różni się w zależności od tego, czy hoduje się zwierzęta, produkuje owoce i warzywa czy też zboże. Emilka Korolczuk z Podlasia wielką część swojego życia poświęca ukochanym zwierzętom, a każdy z podopiecznych ma swoje własne imię.

Rolniczka, opowiadając o swoich krowach, koniach, kozach i innych zwierzętach, odznacza się specjalistyczną wiedzą na ich temat. W najnowszym odcinku podzieliła się swoją codziennością związaną z doglądaniem krów - zwłaszcza tych, które zimą miały się ocielić.

Jak podała rolniczka, na poród czekają dwie krowy - Salsa i Zośka. Z tego względu Emilka odwiedza je co kilka godzin - i nie ma tutaj znaczenia, czy jest noc, czy dzień. Odpowiedzialny hodowca - a jest nim z pewnością Emilia z Laszek - stawia dobrostan zwierząt na pierwszym miejscu.

Nie dostał dofinansowania, dziś się z tego cieszy. Nie dostał dofinansowania, dziś się z tego cieszy. "Sytuacja w rolnictwie jest bardzo niepewna"Czytaj dalej

Po pokazaniu swoich zwierząt i opowieści na temat ich aktualnego stanu podczas zimowych miesięcy, rolniczka odwołała się do stereotypów, które w krzywdzący sposób upraszczają wizerunek hodowcy zwierząt:

- Tak mówią, że rolnik śpi, a mu rośnie. A to wcale nie jest prawda - rolnik nigdy nie śpi spokojnie - powiedziała.

Odzew ze strony internautów

Pod filmem Emilii jak zawsze pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Fani mówili m.in.:

Pani Emilko jest Pani bardzo pracowita pozdrawiam Panią i wszystkie zwierzaczki [pis. oryg.]

Radzi sobie Pani lepiej niż nie jeden silny rolnik[pis. oryg.]

Zazdroszczę że pani ma tyle wspaniałych zwierząt i sobie pani z nimi radzi[pis. oryg.]

Podzielacie opinie internautów? Z niecierpliwością czekamy na kolejne filmy Emilii z Laszek - życzymy jej również samych rolniczych sukcesów.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: YouTube.com / Ranczo Laszki

Następny artykuł