Rolnicy. Podlasie - życzenia
Bielskeu/Youtube
Autor Aneta Wasilewska - 25 Grudnia 2020

Piękne słowa na święta. Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" o tradycjach

Z okazji świąt Gienek i Andrzej z programu "Rolnicy. Podlasie" złożyli wszystkim fanom życzenia. Co więcej, podczas krótkiego nagrania, opowiedzieli więcej na temat tego, kiedy sami obchodzą święta.

Podczas wizyty dziennikarz Bielskeu w Pultyczach, Gienek i Andrzej z programu "Rolnicy. Podlasie" złożyli życzenia z okazji Świąt Bożego narodzenia dla wszystkich swoich fanów. Czego życzyli widzom?

Życzenia od Gienka i Andrzeja z programu "Rolnicy. Podlasie"

- Wszystkim fanom "Rolnika Podlasia" życzymy wesołych świąt i żeby żadnych przygód nie było związanych z nieprzyjemnymi sytuacjami, bo ja sytuacji mam dużo, ale nikomu tego nie życzę, tego co ja przeszłem w tym roku, bo telewizja telewizją, ale sprawy prywatne, to wyglądają inaczej - życzył Andrzej.

Tak samo, jak syn, Gienek złożył wszystkim fanom najserdeczniejsze życzenia na świąteczny czas.

- A cóż mam powiedzieć, wszystkim, jak to mówią, życzę wesołych świąt, żeby było elegancko - przekazał Gienek.

W W "Rolnik szuka żony" zerwała zaręczyny. Dziś nie ukrywa, jak bardzo jest zakochanaCzytaj dalej

Tradycja i wiara na Podlasiu

Podczas składania życzeń dla fanów programu "Rolnicy. Podlasie", Andrzej i Gienek przypomnieli, że sami obchodzą święta dwa tygodnie później.

- Wiadomo, my jesteśmy trochę innej wiary tutaj, na Podlasiu, to jest dużo prawosławnych. I my obchodzimy dwa tygodnie później święta. I dla wszystkich prawosławnych życzę wesołych świąt, bo to jest, wiadomo, trochę inna religia, jest dwa tygodnie opóźnienia. Między katolickimi (świętami - przyp. red.) a prawosławnymi, to jest 14 dni różnicy- wyjaśnił Andrzej.

Kalendarz juliański, którym posługują się wyznawcy prawosławia, ma wpływ nie tylko na termin świąt, ale i oznacza, że nowy rok, wypada później.

- Tak samo Nowy Rok. To jest kalendarz, jak się nie mylę juliański - dodaje Andrzej z "Rolnicy. Podlasie".

Całe nagranie można zobaczyć>tutaj<.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: YouTube

Następny artykuł