rolnicy podlasie
YouTube.com / Rolnicy. Podlasie
Autor Magdalena Więckowska - 30 Listopada 2020

Co sądzicie o programach takich jak "Rolnik szuka żony" lub "Rolnicy. Podlasie"? Oglądacie?

“Rolnicy. Podlasie” oraz “Rolnik szuka żony” są jednymi z najpopularniejszych programów telewizyjnych ukazujących polską wieś. Obydwa formaty mają swoich zagorzałych fanów, którzy śledzą losy ulubionych bohaterów z sezonu na sezon. Do drugiej grupy należą ci, którzy krytykują pomysł ukazywania niektórych aspektów rolniczego życia w telewizji.

“Rolnicy. Podlasie” są reality show, które ukazuje codzienne życie ojca i syna w jednym z Podlaskich gospodarstw. “Rolnik szuka żony” jest natomiast programem, który ma pomóc rolnikom znaleźć miłość na całe życie.

Teksty wybrane dla Ciebie:

“Rolnicy. Podlasie” i całą reszta programów

Jak widać, życie na polskiej wsi i zainteresowanie nią przeżywa prawdziwy renesans. Wiele osób na co dzień związanych z terenami miejskimi decyduje się na kupno domu na wsi, toteż tereny te stają się bliskie nie tylko samym rolnikom, ale coraz szerszej grupie osób.

Publiczna droga przykryta błotem z pól. Rolnicy burzą się, że gmina apeluje o sprzątaniePubliczna droga przykryta błotem z pól. Rolnicy burzą się, że gmina apeluje o sprzątanieCzytaj dalej

Dodatkowo śledzenie czyjegoś prywatnego życia za jego przyzwoleniem jest dla wielu ludzi po prostu ciekawe - mogą w ten sposób zobaczyć, jak bardzo różni się życie innych lub jak wiele punktów stycznych ma z ich własną rzeczywistością. Programy o polskiej wsi odczarowują jej negatywny stereotyp jako krainy zamkniętej, zacofanej, nieomal poza czasem, który woli biec znacznie szybciej w miejskich aglomeracjach.

“Rolnicy. Podlasie” pokazują, że otwartość i bezinteresowna gościnność nie są reliktami przeszłości, a życie na wsi może dać głębokie spełnienie. “Rolnik szuka żony” zwraca uwagę na socjologiczne problemy społeczeństwa, jaką jest m. in samotność i problem ze znalezieniem życiowego partnera.

Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani Marta Manowska jednym zdjęciem wszystko potwierdziła. Fani "Rolnik szuka żony" są zachwyceniCzytaj dalej

Programy, które pokazują prawdę o nas samych

Prawda jest taka, że programów typu reality show lub związanych z randkowaniem można po prostu nie lubić - i to niezależnie, czy mają miejsce na polskiej wsi czy na tropikalnej wyspie. Prawda jest jednak taka, że kultura masowa ukazuje nasze społeczeństwo w zwierciadle - a obserwując to, co oglądają inni, możemy wysnuć daleko idące wnioski na temat tego, jakie problemy są aktualne we współczesnym społeczeństwie.

Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego niebaLeśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego niebaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł