Rolnik - ciągnik
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 14 Lutego 2021

Rolnik na polu dostrzegł niebieskie światła karetki. Pomógł bez wahania

Ratownicy medyczni przez zaśnieżone drogi próbowali dojechać do pacjenta w miejscowości Nienowice. Na szczęście, pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu na polu dostrzegł rolnik, który natychmiast postanowił pomóc.

Jak przekazała w czwartek,11 lutego Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, zima wszystkim w Polsce daje się we znaki. Nie inaczej jest w przypadku ratowników medycznych, którzy bardzo często przez zaśnieżone drogi próbują dotrzeć do osób, które potrzebują pomocy.

Trudne warunki i szybka pomoc rolnika

- Nasze ZRM, realizując wezwania do odległych miejscowości, napotykają trudne warunki terenowe, czasami jest jak w Bieszczadach, innym razem jak na bezdrożach Syberii - pojawiło się na Facebooku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Ze względu na utrudnione warunki na drogach, ZRM R0506 Radymno znalazło się w ciężkiej sytuacji, gdy jechało do pacjenta w miejscowości Nienowice. Na szczęście, karetkę dostrzegł rolnik, który bez wahania pomógł ratownikom.

Ciągnik zjechał z drogi i dachował. 16-letni pasażer został rannyCiągnik zjechał z drogi i dachował. 16-letni pasażer został rannyCzytaj dalej

- Zawiana śniegiem droga okazała się pułapką. Pomocną dłoń ratownikom podał anonimowy rolnik, który zobaczył niebieskie światła w polach i swoim ciągnikiem z pługiem, utorował drogę karetce aż do samego domu pacjenta, pod domem także zrobił porządek ze śniegiem, aby karetka mogła podjechać prosto pod drzwi pacjenta - przekazano.

Rolnik nie poprzestał na tym, zaoferował, że poczeka aż medycy będą wracać by "w razie czego pomóc".

"Ratowanie to wspólna sprawa"

- Serce rośnie gdy można spotkać takich ludzi na swojej drodze, szczególnie tej zaśnieżonej ! Bo ratowanie to wspólna sprawa - napisano.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu bardzo dziękuje anonimowemu bohaterowi, który w ciężkich chwilach, okazał dobroć.

rolnik

fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu

Następny artykuł