Rolnik - obora
OSP Suchowola/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 17 Lutego 2021

Zawalił się dach obory. Rolnik w ostatniej chwil zdążył opuścić pomieszczenie

Na Podlasiu doszło do kolejnej katastrofy budowlanej, spowodowanej zalegającym śniegiem. - W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, można mówić tu o dużym szczęściu, bo właściciel na krótko przed zawaleniem się dachu opuścił budynek - informują strażacy z OSP Suchowola. 

Do zdarzenia doszło w czwartek 11 lutego bieżącego roku we wsi Czerwonka w gminie Suchowola, w powiecie sokólskim, w województwie podlaskim.

Dach nie wytrzymał obciążenia

- Około godziny 16:45 Oficer Dyżurny ze Stanowiska Kierowania PSP w Sokółce zadysponował dwa zastępy OSP Suchowola do wsi Czerwonka - przekazali strażacy z OSP Suchowola.

Gdy na miejscu pojawiły się służby, okazało się, że w budynku gospodarczym zawaleniu uległa więźba dachowa.

Ciągnik zjechał z drogi i dachował. 16-letni pasażer został rannyCiągnik zjechał z drogi i dachował. 16-letni pasażer został rannyCzytaj dalej

- W środku znajdowało się 6 sztuk bydła, na szczęście betonowy strop nie zawalił się i zwierzętom nic się nie stało. Jednak ze względów bezpieczeństwa i nietrwałości całej konstrukcji konieczne było przewiezienie zwierzaków w bezpieczne miejsce - dodano.

Na szczęście, z pomocą przyszli sąsiedzi, którzy po zdarzeniu, udostępnili miejsca dla bydła. W przetransportowaniu bydła uczestniczyli także strażacy.

Ogromne szczęście rolnika

Jak się okazało, było o włos od prawdziwej tragedii. Na chwilę przed zawaleniem z budynku wyszedł rolnik.

- W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, można mówić tu o dużym szczęściu, bo właściciel na krótko przed zawaleniem się dachu opuścił budynek - przekazano.

W akcji na miejscu zdarzenia wzięli udział funkcjonariusze z OSP Czerwonka, OSP Karpowicze, OSP Wólka, OSP Suchowola, JRG Sokółka - Posterunek w Dąbrowie Białostockiej, a także oficer operacyjny z KP PSP w Sokółce.

rolnik

rolnik
rolnik

rolnik

fot. OSP Suchowola/Facebook

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: OSP Suchowola/Facebook

Następny artykuł