Rolnik - pomoc
Zrzutka/ Marcinowi spłonęły wszystkie maszyny rolnicze, potrzebna pilna pomoc!
Autor Aneta Wasilewska - 19 Lutego 2021

Rolnik w pożarze stracił maszyny rolnicze za 2 mln zł. Rodzina prosi o pomoc

Młody rolnik w pożarze, do którego doszło w ubiegłym tygodniu, stracił maszyny rolnicze, niezbędne do pracy. Straty po pożarze oszacowano na 2 miliony złotych. Rodzina Marcina z Podlasia apeluje do wszystkich o pomoc.

- Marcin, mój brat - hodowca bydła mlecznego z Podlasia nie miał łatwo w życiu. Rozwijał gospodarstwo przez kilkanaście lat, wraz z mamą, później z żoną. Zaczynał od podstaw, gospodarstwo zostawił mu ojciec, który zmarł gdy Marcin miał 18 lat. Dorobił się wszystkiego własnymi rękoma i ciężką pracą. W jednej chwili stracił wszystkie narzędzia pracy - napisała na stronie internetowej zbiórki siostra młodego rolnika, Marcina.

Pożar w gospodarstwie w Fiedorowiźnie

Do pożaru doszło 13 lutego bieżącego roku w Fiedorowiźnie. Ogień pojawił się w garażu, w którym stały wszystkie maszyny rolnicze.

- Zgłoszenie wpłynęło do strażaków z powiatu augustowskiego. Niestety, gdy przyjechali na miejsce, cały garaż był objęty ogniem. Mimo działania na miejscu siedmiu jednostek straży pożarnej na uratowanie rolniczego sprzętu było zbyt późno - relacjonuje zdarzenia siostra Marcina.

Rodzice zmarli, pozostały gigantyczne długi. 16-latek sam prowadzi gospodarstwoRodzice zmarli, pozostały gigantyczne długi. 16-latek sam prowadzi gospodarstwoCzytaj dalej

Podczas pożaru spłonęły maszyny zielonkowe, trzy ciągniki, wóz paszowy, ładowarka, przyczepa, a także wszystkie narzędzia warsztatowe, które znajdowały się w garażu.

Rodzina apeluje o pomoc

Po pożarze szkody w gospodarstwie rolnika oszacowano na 2 miliony złotych.

- Teraz młodemu rolnikowi przy obrządku 40 krów mlecznych pomagają sąsiedzi, ale potrzebuje pilnie pomocy. W takiej sytuacji liczy się każdy grosz - apeluje siostra rolnika.

Młodego rolnika można wspierać >TUTAJ<.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Zrzutka/ Marcinowi spłonęły wszystkie maszyny rolnicze, potrzebna pilna pomoc!

Następny artykuł