gra komputerowa
YouTube.com / MAZAVS - Games Channel
Autor Magdalena Więckowska - 24 Grudnia 2020

Gra komputerowa, która symuluje pracę na wsi. Niesamowite doświadczenie dla pasjonatów

Rolnikiem można być tylko z powołania - taka praca wymaga wielu poświęceń, a przede wszystkim miłości do tego, co się robi. Bardzo często zdarza się, że pasja związana z pracą przenosi się również na sposób spędzania wolnego czasu. Nic zatem dziwnego, że symulator pracy na wsi - gra Cattle and Crops bije rekordy popularności wśród graczy.

Rolnikiem można być w rzeczywistości, ale można przenieść się także do przestrzeni wirtualnej - a gra Cattle and Crops (ang. bydło i plony) pozwala doświadczyć tego, jak wygląda codzienna praca w gospodarstwie.

Rolnik w przestrzeni wirtualnej

Gra została stworzona przez niemieckie studio Masterbrain Bytes. I trzeba przyznać bez cienia przesady - symulator farmy udał się tutaj naprawdę znakomicie.

Jak można zobaczyć na kadrach z gry, wszystkie elementy krajobrazu oraz maszyny wyglądają niezwykle realistycznie i są dopracowane co do najmniejszych szczegółów.

Jaki jest cel rozgrywki? Gracz wciela się w farmera, który musi - tylko i aż - prowadzić swoje gospodarstwo. W trakcie okazuje się, że do spełnienia tego celu trzeba odznaczać się umiejętnością przewidywania skutków swoich działań, wielozadaniowością i pomysłowością.

W grze można zasiewać i użyźniać pole, jeździć ciągnikiem czy hodować zwierzęta. I tak jak w prawdziwym gospodarstwie - każda nasza decyzja pociąga za sobą konkretne skutki w przyszłości.

Więcej szczegółów o grze

Wszystko brzmi prosto - graczowi musi udać się prowadzić swoje gospodarstwo tak, by przynosiło zyski. Jednak by było to możliwe, najpierw trzeba opanować sztukę prowadzenia maszyn rolniczych w przestrzeni wirtualnej. Tutaj gratka dla miłośników pojazdów na wsi: w grze pojawiają się maszyny imitujące realne traktory marki Claas, Dammann, Horsch, Hawe, Stapel i Mercedes-Benz.

Gra Cattle and Crops jest naprawdę realistyczna - pracy przybywa w szybkim tempie, a po czasie w gospodarstwie można zatrudnić również pomagierów. Można przydzielać im zadania dotyczące transportu plonów, pracy na roli czy oprzątania zwierząt.

Hodowla zwierząt jest kompletnie oddzielnym rozdziałem rozgrywki - podopieczni muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki bytowe, inaczej mogą zapadać na różne choroby.

Gra nie byłaby prawdziwą symulacją życia i pracy na wsi, gdyby nie realistyczny system pogodowy - i, jak można się domyślać, jest on zupełnie nieprzewidywalny. Sprawia to, że zawodowi rolnicy podczas rozgrywki mogą poczuć się jak w prawdziwym życiu.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród fanów gier komputerowych. Fragmenty rozgrywek można oglądać w internecie, m. in. na kanale MAZAVS - Games Channel na popularnym portalu YouTube. Można tam zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda gra oraz jakie opcje są dostępne podczas rozgrywki. Choć nie każdy jest fanem gier komputerowych to trzeba przyznać, że ten dopracowany projekt niemieckiej firmy robi spore wrażenie!

Następny artykuł