rolnik
commons.wikimedia.org / fot. 500x, Archive Team
Autor Magdalena Więckowska - 27 Listopada 2020

Rolnik spał, gdy wkradli się złodzieje. Ich potworna bezczelność przebiła skalę wyobraźni

Rolnik, który najprawdopodobniej po ciężkim dniu pracy udał się na nocny spoczynek nigdy w życiu by nie przewidział, jaki widok zastanie kolejnego dnia w swoim gospodarstwie. Okazuje się, że w nocy na jego pole zakradli się złodzieje, którzy skosili kukurydzę z 11 hektarów. Ich wartość sięga 80 tysięcy złotych.

Rolnik nie zdawał sobie sprawy z tego, co dzieje się na jego polu. Co zrozumiałe, nigdy w życiu by nie przewidywał, że złodzieje są w stanie skosić tak wielką ilość kukurydzy. Wszystko wydarzyło się nocą, gdy gospodarz po całym dniu pracy zasnął. Niebywała bezczelność złodziei jest teraz badana przez organy ścigania.

Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczJózef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzeczCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Publiczna droga przykryta błotem z pól. Rolnicy burzą się, że gmina apeluje o sprzątanie
  2. Dasz na tacę płacąc kartą? Biskupi chcą wprowadzenia terminali do kościołów
  3. Leśnicy pracowali w lesie. Porażające znalezisko odebrało im mowę, grom z jasnego nieba

Rolnik i znikająca kukurydza

Cała sytuacja miała miejsce w Stubnieniedaleko Przemyśla, w województwie podkarpackim. Sprawa jest bardzo nietypowa.

Złodzieje najwyraźniej obserwowali zwyczaje gospodarza i wiedzieli, że po zmroku nie udaje się na obchód terenów lub wieczorne spacery. "Pan Krzysztof Barszczak z Jaksmanic do tej pory zaskoczony jest tym, jak łatwo złodziejom udało się ukraść należącą do niego własność. Pole, z którego sprawcy uprzątnęli cały plon kukurydzy należy do niego od niedawna. Łupem złodziei padło około 120 ton kukurydzianych kolb. Sprawców nietypowej kradzieży poszukuje policja." - napisała o całej sprawie telewizja TVP3 Rzeszów.

Złodzieje wykazali się niezwykłą bezczelnością. Musieli również posiadać odpowiedni sprzęt, by zebranie aż 11 hektarów kukurydzy było w ogóle możliwe. Straty, jakie poniósł rolnik są niewyobrażalne. Jak ustaliła policja, skradziona kukurydza warta była nawet 80 tys. złotych.

Nie ma zatem wątpliwości, że złodzieje byli doskonale przygotowani na tak przedziwną akcję.

Właściciel pola zobaczył rezultat nocnej pracy intruzów podczas objazdu terenu następnego dnia. Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył.

Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaPokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policjaCzytaj dalej

Sąsiedzi słyszeli

Zrozpaczony właściciel rozpytywał sąsiadów, czy nie słyszeli podejrzanych dźwięków w nocy.

Okazało się, że mieszkańcy w okolicy potwierdzili czyjąś obecność w nocy na polu.

- Sąsiedzi mówili, że około godziny 21 słyszeli jak na polu pracuje kombajn, ale nie wiedzieli czy to ja, czy ktoś inny. Jak ustaliliśmy, złodzieje, aby skosić tyle kukurydzy, musieli pracować około 10 godzin - powiedział właściciel pola.

Policja przyjęła zgłoszenie o kradzieży 15 listopada informuje rzecznik Komendanta Policji w Przemyślu, st. asp. Małgorzata Czechowska. - Policjanci z Medyki przyjęli zgłoszenie odnośnie skoszenia kukurydzy z 11 hektarowego pola. W tym momencie trwają czynności przygotowawcze zmierzające do ustalenia sprawcy - wskazuje st.asp. Czechowska

Sąsiedzi nie chcą udzielać szczegółowych informacji. - Boją się, że ktoś im za to stodołę spali - komentuje z wyrozumiałością właściciel pola.

Jak podaje portal nowiny24.pl, rolnik wyznaczył specjalną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy kradzieży.

Sprawą zajmuje się policja z Medyki, która stara się ustalić dokładny przebieg wydarzeń i odzyskać skradzioną kukurydzę. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wkrótce nadejdzie zmiana pogody. Tej jesieni tak jeszcze nie byłoWkrótce nadejdzie zmiana pogody. Tej jesieni tak jeszcze nie byłoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

   1. Gessler przeszła samą siebie. Jej przepis na pierogi z kapustą zachwyci nawet niejadka
   2. "Twoja twarz brzmi znajomo 13". Gwiazda programu pokazała odważne zdjęcie. Fani są zachwyceni
   3. Sprzedaż nieruchomości rolnych może być wstrzymana na 5 lat. Chodzi o konkretny typ działek
   4. Pokłócili się o miedzę, chwycił za siekierę. Do akcji wkroczyła policja
   5. Józef z “Rolnik szuka żony” żali się internautom. W kandydatkach odrzuciła go porażająca rzecz
   6. Małopolskie: wstrząsający widok w centrum miasta. Wywiesił kończyny zwierzęcia w parku
   7. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę

Następny artykuł