rolnik
unsplash.com / fot. rupixen.com
Autor Magdalena Więckowska - 29 Grudnia 2020

Dał się oszukać przy kupowaniu ciągnika przez internet. Popełnił 1 niewybaczalny błąd

Rolnik spod Garwolina z pewnością nie zapomni pamiętnych zakupów przez internet, kiedy to chciał nabyć ciągnik rolniczy. Mężczyzna został oszukany na kilka tysięcy złotych.

Rolnik popełnił jeden niewybaczalny błąd - obdarzył zbytnim zaufaniem sprzedawcę maszyny rolniczej.

Rolnik i nieosiągalny traktor

50-letni rolnik z miejscowości położonej nieopodal Garwolina w województwie mazowieckim chciał kupić ciągnik. Korzystając z cudów współczesnej techniki, jego wybór padł na nowoczesny sposób w formie transakcji przez internet.

Pomysł sam w sobie nie jest zły - wiele osób codziennie kupuje setki tysięcy przedmiotów po wysokich cenach przez internet. Warto jednak pamiętać, że jesteśmy bezpieczni na tyle, na ile darzymy kogoś ograniczonym zaufaniem.

Zasada ta ma niebagatelne znaczenie przy nabywaniu lub sprzedawaniu towaru. 23 grudnia 2020 roku Komenda Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymała zgłoszenie o oszustwie.

Poszkodowany rolnik

Mężczyzna został oszukany podczas kupowania ciągnika przez internet. W rozmowie z policjantami wyznał, że podczas przeglądania ofert natrafił na ogłoszenie prezentujące maszynę, która odpowiadała mu cenowo.

Skontaktował się ze sprzedającym, który poinformował, że warunkiem sprzedaży jest wpłacenie zaliczki w wysokości kilku tysięcy złotych przelewem na jego konto.

50-latek posłuchał sprzedawcy i przesłał pieniądze. Na próżno jednak czekał na maszynę - ta bowiem wcale nie została do niego przetransportowana. Pomimo prób kontaktu ze sprzedającym 50-latek nie mógł dowiedzieć się, czy istnieje szansa, by maszyna została do niego dostarczona. Oszust przepadł jak kamień w wodę.

Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu zlokalizowania oszusta, który nakłonił rolnika do przesłania mu zaliczki za traktor. Warto pamiętać, że w podobnych przypadkach - zwłaszcza, gdy kupujemy drogi sprzęt - nie wolno zgadzać się na przelewanie zaliczek bez uprzedniego zobaczenia danego przedmiotu na żywo.

Zbyt atrakcyjne ceny również powinny nas zaalarmować. Jeśli jednak decydujemy się na większa inwestycję i odnajdziemy interesujące nas ogłoszenie, zawsze warto osobiście odwiedzić sprzedawcę i zobaczyć na żywo to, co chcemy kupić.

W ten sposób z pewnością ustrzeżemy się od części nieuczciwych zakusów ze strony wszechobecnych oszustów.

Następny artykuł