Rolnik - martwe świnie
Pexels
Autor Aneta Wasilewska - 31 Grudnia 2020

29-letni rolnik zagłodził świnie. Sąd wydał wyrok w sprawie

Zapadł wyrok w sprawie 29-rolnika z Piły, który doprowadził do śmierci świń. Martwe zwierzęta zostały odnalezione martwe w gospodarstwie, podczas gdy funkcjonariusze policji pojawili się na działce w związku z zupełnie inną sytuacją.

Prawda na temat tego zdarzenia mogłaby nigdy nie ujrzeć światła dziennego gdyby nie to, że w okolicy pojawili się policjanci.

Okazało się, że na posesji 29-latka rolnika z Plut w gminie Szydłowo znajdowało się około 100 pojemników z toksycznymi odpadami. Podczas kontroli funkcjonariuszy wyszło na jaw, że w gospodarstwie znajdują się jeszcze martwe zwierzęta.

Funkcjonariusze odnaleźli martwe świnie

- Zwierzęta konały w męczarniach. Z głodu i pragnienia. Wśród nieuprzątniętego gnoju - pisze o sytuacji w gospodarstwie lokalny portal Pila.naszemiasto.pl.

Nie wiadomo, co działo się w tym czasie z rolnikiem. Nie wiadomo także, dlaczego nie zajął się swoimi zwierzętami. W czasie śledztwa okazało się, że 29-latek nie zgłosił swojej hodowli, powiatowy lekarz nie miał pojęcia więc, w jakim stanie są zwierzęta w gospodarstwie.

Rozumieją trudną sytuację rolników. Ekolodzy proponują kompromisRozumieją trudną sytuację rolników. Ekolodzy proponują kompromisCzytaj dalej

Rolnik z zarzutem o znęcanie się nad zwierzętami

29-latek został oskarżony przez prokuraturę w Pile o znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

- Dodatkowy zarzut dotyczył złamania przepisów weterynaryjnych - dodał lokalny portal.

Rolnik przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Zapadł wyrok w sprawie

We wtorek 29 grudnia bieżącego roku Sąd Rejonowy w Pile ogłosił wyrok. 29-latek za okrucieństwo wobec zwierząt został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Co więcej, mężczyzna ma 4-letni zakaz prowadzenia hodowli, a także jest do zobligowany do wpłaty 5 tysięcy złotych nawiązki na rzecz pilskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Piła nasze miasto

Następny artykuł