rolnik szuka zony józef
kadr z rolnik szuka żony na tvp
Autor Magdalena Więckowska - 28 Września 2020

Specjalne oświadczenie TVP ws. Rolnik szuka żony. Nadszedł koniec?

“Rolnik szuka żony” wzbudza wielkie emocje, a nierzadko - również spore kontrowersje. Siódma edycja popularnego show TVP ukazuje losy czterech rolników i jednej rolniczki, ale to jeden z nich staje się stałym bohaterem internetowych komentarzy. Internauci nie szczędzą swoich opinii na facebookowym fanpage’u produkcji “Rolnik szuka żony”, lecz w pewnym momencie miarka się przebrała. Telewizja Polska zajęła zdecydowaną pozycję w sprawie komentarzy zamieszczanych pod zdjęciami.

“Rolnik szuka żony” przedstawia m. in. 66-letniego Józefa, który usilnie poszukuje miłości. Początkowo jawił się jako romantyk, lecz w trzecim odcinku zniesmaczył swoim zachowaniem wielkie rzesze odbiorców programu.

“Rolnik szuka żony” rozpętał burzę, TVP reaguje

Dla przypomnienia: rolnicy mieli zaproponować kandydatkom i kandydatom jakąś formę gry lub zabawy, która miałaby umożliwić lepsze poznanie uczestników. Kontrowersyjny Józef wpadł na pomysł gry w bule, jednakże był to dopiero początek przedziwnej sytuacji. Mężczyzna wygłaszał niewybredne żarty i dwuznaczne zdania pod adresem zaproszonych przez siebie kobiet. Wielu internautów było zszokowanych zachowaniem rolnika, nazywając je niesmacznym i niestosownym. Każdy jednak wie, że emocje społeczne ulegają niekiedy efektowi kuli śnieżnej - kumulują się i w pewnym momencie miażdżą wszystko, co napotykają na swojej drodze. A internauci zdecydowanie zmiażdżyli swoimi komentarzami zachowanie Józefa.

Coraz więcej krytyki

Krytyki na fanpage’u zaczęło przybywać w zastraszającym tempie, i to do tego stopnia, że niektórzy rozsierdzeni tym, co zobaczyli w telewizji, zaczęli używać wulgaryzmów. Niecenzuralne posty zostały usunięte, co jeszcze bardziej zdenerwowało poruszonych fanów programu “Rolnik szuka żony”. TVP, odpowiadając na komentarze, wydało jednoznaczne oświadczenie:
"Posty zawierające wulgaryzmy lub po prostu obraźliwe niezależnie od tego czy dotyczą Józefa, redakcji czy innych komentujących (co akurat zdarza się najczęściej) były, są i będą usuwane".

Na razie jeszcze nie wiadomo jaka dokładnie będzie reakcja stacji na oburzenie fanów programu. Usunięcie go z ramówki najprawdopodobniej odpada, jednak bardzo możliwe że w następnych odcinkach sceny z Józefem będą dobierane w taki sposób, by nie wywoływały podobnych reakcji widzów.

Następny artykuł