rosja
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 9 Stycznia 2021

Rosja: wilk splądrował gospodarstwo. Gospodarz ratował swe życie, dokonał porażającej rzeczy

Początek roku w rosyjskiej wsi Novotroitskoye położonej w republice Baszkirii z pewnością nie należał do spokojnych. Na teren jednego z gospodarstw wdarł się potężny wilk, który zagryzł dwa psy, zaatakował konia, a następnie rzucił się na gospodarza domu.

Rosjanin musiał mocno zaskoczyć wilka swoją reakcją - nie próbował uciekać przed drapieżnikiem, lecz w akcie obrony własnego życia udusił wilka gołymi rękami.

Rosyjskie cuda na wsi

Republika Baszkortostanu lub inaczej Republika Baszkirii jest autonomicznym regionem wchodzącym w skład Federacji Rosyjskiej. Mieści się na terenie Europy i Azji, a tamtejsza natura sprawia, że okoliczne lasy zamieszkuje bogata flora i fauna.

Nie zawsze bogactwo stworzeń leśnych jest dla człowieka bezpieczne - przekonał się o tym młody gospodarz, którego posesję nawiedził w nocy wielki, agresywny wilk. Wizyta nieproszonego gościa była niezwykle dramatyczna - drapieżnik rozszarpał dwa psy należące do Rosjanina.

Następnie agresor rzucił się na konia, a w dalszej kolejności - zobaczywszy człowieka - zaatakował z całą mocą gospodarza. Można sobie tylko wyobrazić niesamowity skok adrenaliny zaatakowanego mężczyzny - mimo wielkiego strachu nie stracił on zimnej krwi i stoczył z wilkiem walkę na śmierć i życie.

Nadchodzi prawdziwa zima? IMGW wydaje ostrzeżenie pogodowe dla zachodniej i centralnej PolskiNadchodzi prawdziwa zima? IMGW wydaje ostrzeżenie pogodowe dla zachodniej i centralnej PolskiCzytaj dalej

Walka z wilkiem

Natura jest brutalna, a silniejszy osobnik po prostu wygrywa. Wygrana w świecie natury w najłagodniejszym wydaniu oznacza zdobycie dominacji w stadzie, w najbardziej straszliwym - zabicie rywala. Gospodarz, choć kompletnie nieuzbrojony, chwycił wilka za szyję, próbując go udusić.

Po długich zmaganiach wilk przestał dawać znaki życia. Mężczyzna na szczęście uratował swoje życie - mimo to stracił dwa ukochane psy, które zginęły w starciu z wilkiem. Mieszkańcy okolicznych wsi coraz częściej skarżą się na takie agresywne wizyty drapieżników w gospodarstwach.

Portal tygodnik-rolniczy.pl zacytował słowa jednego z okolicznych mieszkańców:

Lasy są niszczone i palone, więc wilki tracą swoje pożywienie. To całkowicie wina człowieka. To tak, jakby wilki zostały bez dachu nad głową, dlatego właśnie wychodzą z lasu.

Wilki są pięknymi i inteligentnymi zwierzętami, lecz sieją postrach wśród ludzi i innych zwierząt leśnych. Są masywnymi stworzeniami wykazującymi się niesamowitą wytrzymałością.

Wilki są zwierzętami terytorialnymi, a obszar zajmowany przez jedną watahę może mieć obszar od 100 do 300 kilometrów kwadratowych.W dobie masowej wycinki lasów drapieżniki te tracą naturalne miejsca swojego bytowania, a w celu łatwych łupów coraz częściej napadają siedliska ludzi.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł