Rosja - truskawki
Клубника Кубани/YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 20 Lutego 2021

Rosja: zniszczone tunele i szklarnie. Wszystkiemu winne obfite opady śniegu

Wielkie zniszczenia na plantacji truskawek w Rosji. Na nagraniu, które pojawiło się w sieci widać doskonale, jak gruba pokrywa śnieżna zniszczyła tunele i szklarnie. Rosyjscy eksperci już dziś prognozują, że takie warunki atmosferyczne będą niosły za sobą wzrost cen owoców i warzw.

Na nagraniu zamieszczonym na platformie YouTube doskonale widać, jak kolejne obfite opady śniegu powodują straty plantatorów w Rosji. W Kraju Krasnojaskim opady przyczyniły się do ogromnych strat na plantacjach truskawek. Zniszczone zostały plantacje pod osłonami, a także uprawy szklarniowe.

- Wiele konstrukcji nie wytrzymało ciężaru 80-centymetrowej warstwy śniegu - wskazuje portal Sady24.

Rolnicy są oburzeni Rolnicy są oburzeni "bezsensownymi oświadczeniami". Przy zakupie nawozów muszą podawać swoje daneCzytaj dalej

Od 20 lat nie było podobnych opadów śniegu

Jak przekazał portal, rosyjscy meteorolodzy przyznali, że są to najbardziej obfite opady, które pojawiły się na terenie od 20 lat.

- Z większych miast śnieg jest wywożony ciężarówkami. Tylko w ciągu jednej nocy z 15 na 16 lutego w rejonie spadło ponad 30 centymetrów śniegu. Straty potęgują porywy wiatru do 20 – 25 metrów na sekundę - informuje portal.

Eksperci wskazują na skutki obfitych opadów śniegu

Warunki atmosferyczne, które obserwowane są obecnie w Rosji, zwróciły uwagę ekspertów branży ogrodniczej. Ich zdaniem odbiją się one na wzroście kosztów produkcji. Przede wszystkim ze względu na straty finansowe poniesione przez plantatorów.

- Z kolei niskie temperatury, to wzrost kosztów ogrzewania. W efekcie wczesne warzywa najprawdopodobniej zdrożeją - przekazuje portal.

Poniżej zamieszczamy nagranie z plantacji truskawek w Rosji. Widać na nim doskonale, jak rolnicy podczas próby ratowania konstrukcji tuneli, przecinają folię.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Sady24

Następny artykuł