"Sami swoi" bohaterowie
kadr z filmu "Sami swoi"
Autor Aneta Wasilewska - 6 Listopada 2020

Niezapomniany duet. Pamiętacie, jak nazywają się bohaterowie filmu "Sami swoi"?

"Sami swoi" to jeden z najbardziej popularnych filmów, który od lat chętnie oglądany jest przez Polaków. Chyba nie ma osoby, która nie pamiętałaby perypetii głównych bohaterów. A pamiętacie jeszcze, jak nazywają się bohaterowie, których widać na zdjęciu?

"Sami swoi" jest polskim filmem, który pochodzi z 1967 roku. Chociaż od premiery minęło już wiele lat, to do dziś cieszy się ogromną popularnością wśród widzów, którzy dzięki ponownym emisją w telewizji, co jakiś czas na nowo mogą przeżywać perypetie bohaterów.

Niezapomniany duet z filmu "Sami swoi"

Film "Sami swoi" opowiada o losach dwóch rodzin, które nie żywią do siebie ogromną miłością. Chodzi oczywiście o Karguli i Pawlaków, którzy przenoszą się z Kresów Wschodnich i zamieszkują Ziemie Odzyskane. Już na początku filmu "Sami swoi" można przekonać się, że losy bohaterów przez długi czas będą ze sobą związane, gdy okazuje się, że zamieszkają ze sobą po sąsiedzku.

Bohaterowie, których widać na zdjęciu, to Kazimierz Pawlak i Władysław Kargul. W niezapomniane postaci wcielili się Władysław Hańcza oraz Wacław Kowalski. Ich dialogi i sytuacje, do których doprowadzili, od lat bawią wszystkich widzów, którzy oglądają film "Sami swoi", a także kontynuacje, czyli "Nie ma mocnych", a także "Kochaj i rzuć"

Jakie sceny z udziałem Kargula i Pawlaka najbardziej zapadły wam w pamięci? Może była to scena, w której niezapomniany duet "pochodził do płota"?

Pawlak: Kargul, podejdź no do płota!

Kargul: A na co?

Pawlak: Podejdź – jako i ja podchodzę.

Kargul: No podszedł. I co?

Pawlak: A tera zdejm czapkie, jak i ja zdjął.

Następny artykuł