sklepy
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 18 Listopada 2020

Czy do sklepów powinny trafiać tylko idealnie wyglądające warzywa i owoce? Konsumenci preferują te najładniejsze

W sklepach spotykamy rozmaite rodzaje żywności, nie tylko lokalne owoce i warzywa, ale także te egzotyczne. Jak się okazuje, wszystkie te produkty przechodzą ostrą selekcję dotyczącą ich wyglądu - wedle unijnych norm muszą spełniać szereg wytycznych, aby mogły być sprzedawane w supermarketach. Czy jest to jednak najlepsza praktyka z możliwych?

Sklepy oferują najrozmaitsze rodzaje produktów spożywczych, lecz wiele osób narzeka, że część warzyw i owoców - pomimo ich pięknego wyglądu - zdaje się być bez smaku.

Sklepy i warzywa jak z obrazka

Mawiają często, by nie oceniać książki po okładce. Można to przełożyć na kwestie żywieniowe i nie oceniać smaku owoców i warzyw po ich wyglądzie.

Często truskawki, które są dwa razy większe niż te od rolnika czy działkowca są jednocześnie pozbawione smaku. Mimo to wielu konsumentów postawionych przed wyborem woli wybrać to, co wygląda ładniej, gdyż wydaje się, że jest zdrowsze. Nic bardziej mylnego.

Niektórzy twierdzą, że idealnie okrągłe pomidory bez żadnej skazy tracą zapach po umyciu pod bieżącą wodą.

Dla osób, które mieszkają na wsi i mają własne owoce i warzywa pod dostatkiem, taki scenariusz jest nie do pomyślenia.

Prawdziwe warzywa i owoce

To, co naprawdę odżywcze i to, co naprawdę smakuje nie musi wyglądać idealnie. Doskonale wiedzą o tym ci, którzy produkują żywność - czyli rolnicy.

Z pewnością zdają oni sobie sprawę z tego, że na smak wpływa nie ich kształt czy idealny kolor, ale naturalność upraw i czas na dojrzewanie.

Produkty od rolników, choć nieidealne z wyglądu, są najlepszą opcją żywieniową dla tych, którzy chcą jeść smacznie i zdrowo.

Następny artykuł