Sławomir Świerzyński
AGENCJA SE/East News / fot. Piotr Grzybowski
Autor Magdalena Więckowska - 5 Grudnia 2020

Sławomir Świerzyński żyje na wsi jak dziedzic. Nie do wiary, co kolekcjonuje

Sławomira Świerzyńskiego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - znany muzyk i twórca piosenek disco polo zasłynął kompozycjami takimi jak “Majteczki w kropeczki” czy “Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Zespół Bayer Full, którego jest liderem, przyniósł mu wielkie pieniądze. Dzięki temu Sławomir Świerzyński jest obecnie właścicielem gospodarstwa rolnego w Woli Łąckiej na Mazowszu, gdzie ma własną stadninę koni.

Sławomir Świerzyński dzięki swojej działalności muzycznej i uzbieranym funduszom może pozwolić sobie teraz na to, by żyć jak dziedzic - mało kogo stać w obecnych czasach na utrzymanie koni.

Jedno nagranie wystarczyło, by posypały się pytania o ciążę. Marta z Jedno nagranie wystarczyło, by posypały się pytania o ciążę. Marta z "Rolnik szuka żony" natychmiast odpowiedziałaCzytaj dalej

Sławomir Świerzyński i gospodarstwo

Piosenkarz nurtu disco polo nie jest rolnikiem w pełnym wymiarze tego znaczenia, choć jego życie jest ściśle związane z życiem na wsi.

Niegdyś znany nie tylko ze swoich hitów, lecz także z romansu z Polskim Stronnictwem Ludowym, z którego nie tak dawno wystąpił.

Bayer Full powstał w Gostyninie w 1986 roku i od tamtej pory zdobył wielką popularność. Nie jest tajemnicą, że branża disco polo jest prawdziwą muzyczną żyłą złota - a Sławomir Świerzyński pieniądze ulokował na wsi.

Wola Łącka i konie

Sławomir Świerzyński jest wielkim pasjonatem koni. Prowadzi także własną stadninę, która poza tym, że jest jego hobby, stanowi kolejny środek utrzymania.

Co ciekawe, piosenkarz disco polo ma w swojej posiadłości całą kolekcję bryczek i powozów. Były one wykorzystane m. in. podczas ślubu jednego z synów Sławomira Świerzyńskiego.

Gienek i Andrzej z Gienek i Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" z niemałymi problemami. Wszystko przez awarięCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Istnieje również możliwość wypożyczenia powozów na różne oficjalne okazje. Piosenkarz mieszka w przestronnym domu, który sąsiaduje z zabudowaniami należącymi do jego synów.

Pomimo tego, że Sławomir Świerzyński stworzył sobie w Woli Łąckiej istny raj na ziemi, to nadal koncertuje - jeszcze przed pandemią koronawirusa było to nawet 200 koncertów rocznie.

Ostatnimi czasy piosenkarz disco polo zasłynął kontrowersyjną wypowiedzią na temat dotacji, które otrzymał z funduszu wsparcia kultury.

Ze względu na straty poniesione w wyniku pandemii koronawirusa otrzymał 550 tysięcy złotych i dodatkowo krytycznie odniósł się do twórczości zespołu Kult.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł