strażacy
Facebook / OSP Wyszyna
Autor Magdalena Więckowska - 14 Lutego 2021

Czekając na dofinansowanie, ulepili wóz strażacki ze śniegu. Niesamowity pomysł druhów

OSP Wyszyna doczekała się nowego wozu strażackiego - taką informację podali strażacy na facebookowym profilu jednostki. Jest to jednak bardzo nietypowy pojazd, ponieważ jest w całości wykonany ze śniegu.

Strażacy zapewniają, że wóz strażacki jest fabrycznie nowy i zastąpi starszy model pojazdu z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nowy wóz strażacki we wsi Wyszyna

Wyszyna jest niewielką wsią położona we wschodniej części województwa wielkopolskiego. Śnieg, padający w dość dużych ilościach na terenie sporej części kraju spowodował, że w strażakach z OSP Wyszyna zakiełkował niezwykle oryginalny pomysł.

W wolnym czasie na podwórku przed remizą wspólnymi siłami ulepili śniegowy wóz strażacki - dzieło ma naprawdę pokaźne rozmiary i robi wrażenie dbałością o szczegóły wykonania.

Jak podają strażacy z wielkopolskiej Wyszyny, na stworzenie takiego dzieła potrzeba było aż siedmiu dni.

Traktorzysta urządził kulig i uciekał przed policją. Teraz odpowie przed sądemTraktorzysta urządził kulig i uciekał przed policją. Teraz odpowie przed sądemCzytaj dalej

Wpis na Facebooku

Strażacy z OSP Wyszyna opisali swoją śniegową rzeźbę na profilu w mediach społecznościowych:

Właśnie spełniły się marzenia naszych Druhów, w dniu dzisiejszym dotarł do Nas fabrycznie nowy wóz strażacki, który zastąpi mocno wysłużone GBA - Star 244 oraz GCBA - Jelcz! [pis. oryg.]

Wyjaśnili również, co było inspiracją do stworzenia śniegowego wozu strażackiego:

Nie mogąc doczekać się dofinansowania, nasi Druhowie wzięli sprawy w swoje ręce. Wystarczył niespełna tydzień ciężkiej pracy abyśmy mogli cieszyć się fabrycznie nowym ciężkim pojazdem ratowniczo-gaśniczym. Pojemność zbiornika wody zależna od pogody [pis. oryg.]

Niestety, nowy wóz strażacki nie będzie mógł stanąć obok innych pojazdów OSP Wyszyna, o czym również napisali twórczy strażacy:

Niestety ze względu na posiadanie wyłącznie dwóch boksów garażowych i wymiary nowego pojazdu, będzie on zmuszony pozostać na placu remizy do czasu budowy nowego garażu. [pis. oryg.]

Nie ma wątpliwości, że druhowie z OSP Wyszyna zwrócili na siebie uwagę wielu osób z Polski - śniegowy wóz strażacki z pewnością robi niemałe wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Facebook / OSP Wyszyna

Następny artykuł