świnia
Facebook / Bielskie Drogi
Autor Magdalena Więckowska - 22 Stycznia 2021

Samotna świnia na spacerze przy restauracji McDonald's. Internauci: "świnka też głodna"

Raz na jakiś czas zdarza się, że w mieście lub na wsi przechadza się samotnie zwierzę, którego w podobnych okolicznościach raczej byśmy się nie spodziewali. W Andrychowie na terenie województwa małopolskiego mieszkańcy byli świadkami niecodziennej sytuacji - przy restauracji McDonald's beztrosko przechadzała się świnia.

Świnia musiała najprawdopodobniej wymknąć się z transportu lub z pobliskiego gospodarstwa rolnego. Materiały dokumentujące wycieczkę zwierzaka udokumentowali czytelnicy facebookowego profilu Bielskie Drogi.

Świnia przy restauracji McDonald's

Jak podaje portal Bielskie Drogi, świnię spostrzeżono przy restauracji McDonald's w Andrychowie, w powiecie wadowickim, 21 stycznia około godziny 14:30. Czujni internauci udokumentowali wydarzenie kilkoma zdjęciami, które przesłali do redakcji portalu.

Na fotografiach widać świnię, która jest raczej zajęta sobą i własnymi sprawami, czyli eksplorowaniem ziemi pokrytej roztapiającym się śniegiem. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się, by czuła się w jakikolwiek sposób zaniepokojona obecnością samochodów. Z pewnością jednak nie była to codzienna sytuacja, w której znalazł się zwierzak - nigdy nie wiadomo, czy wskutek przestraszenia nie zrobi krzywdy sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Zwierzę znajdowało się bowiem przy ruchliwej drodze. Na jednej z fotografii możemy zobaczyć, że świnia weszła na jezdnię, lecz później skupiła się na badaniu podłoża położonego bezpośrednio przy restauracji McDonald's, na poboczu.

Wzięła pożyczkę, straciła grunty. Mocna zapowiedź rolniczkiWzięła pożyczkę, straciła grunty. Mocna zapowiedź rolniczkiCzytaj dalej

Brak jakichkolwiek informacji na temat tego, kto finalnie zajął się zwierzęciem - miejmy nadzieję, że świnią zaopiekowali się jej właściciele lub odpowiednie służby.

Reakcja internautów

Internet żyje własnym życiem i nawet takie sytuacje, jak widok świni przy popularnej sieci restauracji może wywołać falę oryginalnych komentarzy. Wielu internautów zareagowało rozbawieniem na post Bielskich Dróg, choć zdarzyli się i tacy, którzy zmartwili się tym, że zwierzę nie ma opieki i jest najprawdopodobniej głodne.

Oto niektóre z komentarzy czytelników:

Za takie ceny świń to się nie dziwię ktoś wolał wypuścić niż za darmo oddać [pis. oryg.]

Bądź wolna maleńka [pis. oryg.]

Jak blisko MC Donald to uciekaj stamtąd świńko bo ciebie na MC hamburgera i inne żarcie przerobią [pis. oryg.]

Świnka też głodna [pis. oryg.]

Za psami się będą uganiać jak głodne kitajce, ale świnki już nikomu nie szkoda, że bezdomna, że jej pewnie zimno, biedna, porzucona, jako nietrafiony prezent gwiazdkowy samotnie teraz biega [pis. oryg.]

Znieczulica wasza nie zna granic...a ktoś zainteresował się biednym zwierzakiem? (...) powinniście pomóc temu zwierzęciu i zgłosić do odpowiednich służb, bo nie dość, że może spowodować wypadek, to jeszcze sama ucierpi. [pis. oryg.]

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: Facebook / Bielskie Drogi

Następny artykuł