świnie
YouTube.com / WastedTimeVideos
Autor Magdalena Więckowska - 12 Listopada 2020

Amerykanie urządzili zawody na wsi. Niebywałe, co miały robić świnie

Świnie są niezwykle pogodnymi i inteligentnymi zwierzętami. Towarzyszą człowiekowi przez wiele tysięcy lat głównie jako źródło pożywienia. W ostatnich latach wiele osób odkrywa świnie jako towarzyszy codziennego życia i traktuje jak najbliższego przyjaciela. Skoro istnieją zawody sportowe dla psów, to dlaczego nie można ich zorganizować dla świń?

Świnie wystartowały w wyścigu na spotkaniu Danville-Pittsylvania Fair w miasteczku Danville. Amerykanie zorganizowali dwie rundy zmagań, dzieląc świnki na grupę szybszą i wolniejszą.

Świnie i sportowa rywalizacja

Faktem jest, że sportem, w jakim najlepiej odnalazłyby się świnie domowe, byłoby szukanie trufli na czas. Zwierzęta te uwielbiają bowiem ryć ryjkiem i przekopywać ziemię w poszukiwaniu różnych smakowitości. Amerykanie dostrzegli w swoich świniach dodatkowy potencjał, jakim jest bieganie. Czy jednak łatwo było nakłonić uczestniczki sportowych zmagań do rywalizacji między sobą na torze? Na filmie załączonym na kanale WastedTimeVideos można zobaczyć, że organizatorzy zachęcili świnie do jak najszybszego zdobycia smakołyków, które czekały na nie przy mecie.

Pierwszy i drugi wyścig

W pierwszej rundzie wystąpiły świnie rasy Yorkshire - małe, zwinne i różowe stworzenia, które wypuszczone na tor, w okamgnieniu znalazły się przy mecie, z zadowoleniem pochłaniając przygotowane dla nich smakołyki. Drugi wyścig wyglądał nieco inaczej, ale spotkał się z tak samo życzliwym przyjęciem zgromadzonej publiczności. W wyścigu brały udział świnki wietnamskie, które znane są z tego, że raczej nie przypominają gepardów. Świnki wypuszczone na tor dzielnie zmierzały do mety, zachęcone okrzykami fanów i obietnicą smakołyków. Jedna ze świń, która była zdecydowaną faworytką wyścigu, znalazła na torze interesujący element, który postanowiła zbadać. A jak zakończyła się rywalizacja świnek? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu pokazującego amerykańskie wyścigi świń.

Następny artykuł