Świnie - sąd
Graham Horn / Pigs ready for feeding / CC BY-SA 2.0
Autor Aneta Wasilewska - 20 Stycznia 2021

Przywłaszczyli blisko tysiąc świń. Właśnie usłyszeli wyrok

Zapadł w wyrok w sprawie przywłaszczenia blisko tysiąca świń. Właściciel gospodarstwa rolnego i jego córka, którzy zostali oskarżeni, zostali uznani winnymi.

Sąd Okręgowy w Oplu wydał wyrok w sprawie przywłaszczenia zwierząt. Zgodnie z nim dwie osoby zostały skazane na dwa lata pozbawienia wolności, co nie jest całą karą dla winnych w sprawie.

Przywłaszczyli blisko tysiąc świń

- Na dwa lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Opolu Mariana C. i jego córkę Urszulę, których oskarżono o przywłaszczenie 884 tuczników rasy duńskiej - informuje Portal Spożywczy.

Chodzi o sprawę Mariana C., który prowadził gospodarstwo rolne pod Otmuchowem.

Do gospodarstwa dwa lata temu zostały przejęte świnie od przedsiębiorcy. Zwierzęta u Mariana C. miały zostać odchowane. Właściciel świń po pewnym czasie pojawił się w gospodarstwie.

Zimowy kulig z traktorem i przykry finał. Kobieta trafiła do szpitalaZimowy kulig z traktorem i przykry finał. Kobieta trafiła do szpitalaCzytaj dalej

- Kiedy właściciel zwierząt przyjechał po pewnym czasie po swoje tuczniki, okazało się, że brakuje prawie dziewięciuset świń - informuje portal.

Sprawa sądowa

Marian C. i jego córka, która pomagała mu prowadzić gospodarstwo zostali oskarżeni o przywłaszczenie zwierząt. Ani ojciec, ani córka nie przyznali się do winy, co więcej nie byli w stanie stwierdzić, co stało się z brakującymi zwierzętami.

- W trakcie śledztwa twierdził, że być może kilkaset tuczników uciekło do lasu, lub wyzdychało - zaznacza portal.

Ojciec i córka zostali uznani za winnych zarzucanego przestępstwa. Marian C. i jego córka usłyszeli wyrok w wysokości 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo są zobligowani do zapłaty poszkodowanemu przedsiębiorcy 525 tysięcy złotych tytułem odszkodowania.

- Wobec obojga oskarżonych sąd orzekł także czteroletni zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu tuczu usługowego trzody chlewnej. Wyrok nie jest prawomocny - dodano.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Portal Spożywczy, PAP

Następny artykuł