tragedia
pixnio.com
Autor Magdalena Więckowska - 11 Listopada 2020

Wracał z grzybobrania, na drodze pojawił się narkoman. Trudno wyobrazić sobie, co wydarzyło się chwilę później

Tragedia, która wydarzyła się ostatnio w gminie Szczytno w województwie warmińsko-mazurskim wstrząsnęła wieloma ludźmi. Dzień, który miał być czasem relaksu i radości zmienił się w jednej chwili w koszmar. W wyniku niewyobrażalnej lekkomyślności i godnej potępienia brawury stracił życie 46-letni pan Sylwester, mieszkaniec tamtejszej wsi.

Tragedia spadła na wszystkich jak grom z jasnego nieba. Pan Sylwester był feralnego dnia na grzybobraniu i nikt by nie podejrzewał, że już nigdy nie wróci z niego do domu. W drodze powrotnej stał się ofiarą kierowcy, który był pod wpływem narkotyków.

Niechciane leżą wszędzie na ulicy, a można na nich łatwo zarobić. Mało kto zdaje sobie sprawęNiechciane leżą wszędzie na ulicy, a można na nich łatwo zarobić. Mało kto zdaje sobie sprawęCzytaj dalej

Tragedia i narkotyki

46-letni pan Sylwester wracał z grzybobrania poboczem drogi przy lesie. W miejscowości Nowe Gizewo na jezdni pojawił się samochód, którego kierowca okazał się być pod wpływem środków odurzających.

Nieostrożna, brawurowa jazda doprowadziła do tego, że grzybiarz został dosłownie zmieciony z powierzchni drogi i zrzucony na pobocze.

Kierowca zbiegł z miejsca wypadku, a pan Sylwester pozostał sam.

Dopiero po pewnym czasie nieprzytomnego mężczyznę odnalazł podleśniczy, który niezwłocznie zawiadomił o zdarzeniu policję. Niestety, wtedy pan Sylwester już nie żył.

“Chłopaki, walnijmy, bo słabo ta robota idzie”. Pudzian rozdaje tajemnicze flakony i daje czadu w polu“Chłopaki, walnijmy, bo słabo ta robota idzie”. Pudzian rozdaje tajemnicze flakony i daje czadu w poluCzytaj dalej

Szczegóły zdarzenia

Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji i karetka pogotowia. Wszystko nadaremno - pan Sylwester już nie żył.

Sprawcą okazał się 36-letni mężczyzna, któremu zostały postawione pierwsze zarzuty. Jest to nieumyślne spowodowanie wypadku drogowego, w wyniku którego zmarł 46-letni mężczyzna, a także nieudzielenie pomocy poszkodowanemu bezpośrednio po wypadku.

Wiele osób krytykuje fakt, że osoby wsiadające za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu lub narkotyków i powodujące śmiertelne wypadku są oskarżane przez sąd za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Rozgoryczenia nie kryje najbliższa rodzina pana Sylwestra. W rozmowie z “Super Expressem” siostra mężczyzny powiedziała:

- Sylwek, jak miał 17 lat, miał wypadek samochodowy. Kolega chciał się popisać, jakim jest kierowcą rajdowym i rozbili się na drzewie. Lekarze nie dawali mu szans, przez prawie rok był w śpiączce i w końcu się wybudził, ale nie odzyskał w pełni zdrowia, był inwalidą. Mimo to uwielbiał chodzić do lasu, zbierał grzyby, łowił ryby. Żył sobie spokojnie, aż do dnia, kiedy ten ćpun go zabił na drodze.

Państwo wkroczyło na pola rolników i odebrało im ziemię. Ani złotówki rekompensatyPaństwo wkroczyło na pola rolników i odebrało im ziemię. Ani złotówki rekompensatyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najszybszy chleb na świecie bez drożdży, zakwasu i wyrastania. Zastosuj jeden trick, a przygotujesz go w 40 minut
  2. Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
  3. Stawki będą niższe, pieniądze dopiero w przyszłym roku. Poznaliśmy kwoty dopłat
  4. Cudowny produkt, bije na głowę sklepowe wersje. Jeśli masz jabłka, zrobisz go błyskawicznie
  5. Nie będzie dofinansowania do KRUS przez pewien czas dla wielkiej części osób. Powód poraża
  6. Pan Bogusław spadł z roweru i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Niefortunny wypadek okazał się wyjątkowo cenny
  7. Pies zobaczył portret swojego zmarłego przyjaciela. Jego reakcja chwyta za serce

Następny artykuł