traktor
zawiercie.slaska.policja.gov.pl
Autor Magdalena Więckowska - 11 Grudnia 2020

Nastolatek skonstruował traktor i urządził dziki kulig. Nie spodziewał się finału

Traktor to duma każdego rolnika. Czy jednak ktokolwiek słyszał o własnoręcznie skonstruowanej maszynie tego typu? Pomysłowemu nastolatkowi z województwa śląskiego takie przedsięwzięcie się udało. Kolejna jego idea nie była niestety zbyt trafiona - wraz z towarzyszami urządził bowiem kulig, który zakończył się poważnie wyglądającym wypadkiem.

Traktor nie miał dokumentów, które uprawniałyby kierowcę do używania pojazdu. Mało tego - konstruktor maszyny ma tylko 16 lat.

Traktor i kulig

Nadeszła zima, a w niektórych częściach Polski spadł śnieg. Po zakończonych zajęciach nauki zdalnej dzieci i młodzież szukają sposobów na to, by kreatywnie i ciekawie zapełnić długie zimowe wieczory.

Kto z nas nie miał choćby przez chwilę myśli o uczestnictwie w kuligu, kiedy tylko zobaczył pierwszy śnieg tego sezonu? Na wsiach popularnym sposobem na organizowanie kuligów było zaprzęgnięciesań do traktora. Na ten sam pomysł wpadł 16-latek z miejscowości Ryczów-Kolonia z powiatu zawierciańskiego.

Opis sytuacji

Wszystko zaczęło się od samodzielnie skonstruowanego traktora. 16-latek, najwyraźniej zapalony entuzjasta techniki i motoryzacji, wcielił w życie naprawdę trudny projekt.

Warto jednak pamiętać, że ciągniki robione samodzielnie w garażu nie mają możliwości poruszać się po okolicy bez specjalnych testów i dokumentów poświadczających ich bezpieczeństwo.

Chłopak postanowił wybrać się na kulig wraz z kolegą. 16-latek prowadził traktor, do którego przyczepiono troje sanek.

Na błotniku pojazdu siedział 17-letni towarzysz młodocianego kierowcy. Najprawdopodobniej wskutek przekroczenia odpowiedniej prędkości nieletni stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się i przygniótł 16-latka.

Jego koledze nic się nie stało, natomiast konstruktor ciągnika został przewieziony ranny do szpitala. Obecnie sprawą zajmuje się zawierciańska policja, która wyjaśnia szczegóły zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują również o rozsądek podczas organizowania zabawy z sankami: warto pamiętać, by były one w pełni sprawne, niepołamane, z niewystającymi metalowymi elementami.

Policja wzywa, by nie urządzać kuligów poprzez doczepianie sanek do samochodów.

Stracili setki tysięcy zainwestowanych pieniędzy. Rolnicy nie wykluczają pozwu zbiorowegoStracili setki tysięcy zainwestowanych pieniędzy. Rolnicy nie wykluczają pozwu zbiorowegoCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł