traktor
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 20 Stycznia 2021

Zimowy kulig z traktorem i przykry finał. Kobieta trafiła do szpitala

Kulig z traktorem, który miał miejsce 17 stycznia 2021 roku pod Lidzbarkiem Warmińskim mógł skończyć się bardzo boleśnie dla jednej z jego uczestniczek. 56-letnia kobieta spadła z sań i została uderzona przez kolejne sanie.

Uczestniczka kuligu z traktorem została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach.

Kulig z traktorem

Do zdarzenia doszło w niedzielę 17 stycznia 2021 roku - choć kulig nie był zorganizowany na dużą liczbę osób, to mógł się skończyć bardzo źle. W miejscowości Kobiela w gminie Kiwity okoliczni mieszkańcy zdecydowali się urządzić zabawę na świeżym powietrzu.

Maszyną napędową do zimowej przejażdżki uczynili traktor. Podpięli do niego dwie pary sań - na pierwszych z nich siedziała wspomniana 56-letnia kobieta. Na drugich saniach siedziały inne dwie osoby.

Piękna zimowa aura zachęciła ostatnimi czasy wiele osób do urządzania kuligów - grubo pokryte śniegiem drogi z pewnością kusiły do jazdy sankami. Fakt pokrycia nawierzchni przez śnieg nie uchronił od nierówności - to właśnie one sprawiły, że 56-latka na saniach straciła równowagę i w pewnym momencie spadła na ziemię.

Obrazy RolnikINFO"Rolnik nie śpi, kiedy mu rośnie". Emilka z "Rolnicy. Podlasie" pokazała, jak naprawdę wygląda zima na wsiCzytaj dalej

Mimo tego, że prędkość traktora nie mogła być zawrotna (chociażby ze względu na możliwości techniczne takiego pojazdu), to zanim maszyna rolnicza się zatrzymała, uczestniczka kuligu została uderzona drugą parą sań, na których siedziały dwie inne osoby.

Dalszy rozwój sytuacji

Jak podaje Gazeta Wyborcza, poszkodowana kobieta doznała obrażeń ciała - z tego względu została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Brakuje jednakże informacji, czy i na ile doznane przez nią obrażenia ciała były dotkliwe.

Traktorzysta został sprawdzony na obecność alkoholu we krwi - mężczyzna okazał się być w pełni trzeźwy. Policja ustala szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Warto przypomnieć, że zgodnie z zapisami Kodeksu drogowego urządzanie kuligu poprzez przyczepianie sań do samochodu, traktora lub innych pojazdów mechanicznych jest karalne. W artykule 60. możemy przeczytać:

zabrania się (...) : 4. ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu

Za tego typu czyn grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych, a także do pięciu punktów karnych. Pamiętajmy: dobra zabawa zawsze powinna być poprzedzona szczególną dbałością o bezpieczeństwo ludzi.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł