Ursus - koniec współpracy
URSUS/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 8 Lutego 2021

Z wielkich planów nic nie wyszło. Ursus i Dongfeng zakończyli krótką współpracę

Stało się, China Dongfeng Motor Industry wymówiła współpracę z Ursusem, a przecież plany, o których wspominano jeszcze 7 lutego, były imponujące. - Strony przewidują prezentację pierwszego z serii pojazdów w drugiej połowie 2021 roku - informowano w oficjalnym komunikacie jeszcze wczoraj.

- To była chyba najkrótsza umowa o współpracy w historii motoryzacji. Alians Ursus SA i China Dongfeng Motor Industry trwał tylko od 5 do 7 lutego - informuje dziś Dziennik Wschodni.

Zaledwie 5 stycznia inwestorzy dowiedzieli się z oficjalnego komunikatu, że podpisana została umowa w sprawie współpracy Ursusa z China Dongfeng Motor Industry.

- Spółka Ursus i Dongfeng Motor Industry podpisały ze sobą list intencyjny (Memorandum of Understanding) dotyczący możliwej współpracy. Umowa została podpisana 28 października 2020 r. - przekazał portal Farmer.

Rolnik potrzebował pieniędzy. Jednym podpisem stracił całe gospodarstwoRolnik potrzebował pieniędzy. Jednym podpisem stracił całe gospodarstwoCzytaj dalej

Polsko-chińskie przedsięwzięcie

- W oparciu o produkty Dongfeng oraz doświadczenie i know-how Ursus. Dotyczy to pojazdów w wersjach z napędem elektrycznym oraz wodorowym, które jak najszybciej mają zostać wprowadzone na rynek. Strony przewidują prezentację pierwszego z serii pojazdów w drugiej połowie 2021 roku- pojawiło się w oficjalnym komunikacie.

Dwa dni później po przedstawieniu oficjalnego komunikatu, 7 lutego, Ursus podzielił się kolejnym komunikatem.

- Zarząd URSUS S.A. w restrukturyzacji informuje, iż w dniu 7 lutego 2021 r. Emitent otrzymał od China Dongfeng Motor Industry Imp. & Exp. Co., Ltd pismo wypowiadające podpisane Memorandum of Understanding, list intencyjny i umowę o zachowaniu poufności - przekazano w doniesieniu giełdowym, podpisanym przez Andrzeja Młotka.

Ursus będzie dążyć do wznowienia współpracy

- Powodem wypowiedzenia umowy było właśnie opublikowanie informacji o współpracy, które Ursus zawarł w raporcie z 5 stycznia- informuje portal Farmer.

Co więcej, Ursus zapowiedział, że zajmie się wyjaśnieniem sprawy, a także zamierza wznowić dotychczasową współpracę.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Dziennik Wschodni, Farmer

Następny artykuł