ursus
commons.wikimedia.org / fot. Pibwl
Autor Magdalena Więckowska - 10 Grudnia 2020

Ursus związuje się z Chinami. Współpraca może ruszyć jeszcze w tym roku

Marki Ursus nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - traktory spod tego znaku są klasyką samą w sobie. Pod koniec 2020 roku zarząd firmy Ursus zdecydował o nawiązaniu współpracy z Chinami. Podpisano list intencyjny między polską firmą a China Dongfeng Motor Industry, który ma otworzyć drzwi do współpracy na polu badawczym i rozwojowym.

Ursus może skorzystać na nawiązaniu współpracy z chińską firmą. Z drugiej strony może również służyć doświadczeniem swoim partnerom biznesowym.

Ursus i współpraca z Chinami

29 października 2020 roku zarząd firmy Ursus podpisał list intencyjny z firmą China Dongfeng Motor Industry. Decyzja jest efektem działań podjętych w kierunku restrukturyzacji polskiej firmy.

Zarząd chce, by dzięki wymianie informacji i współpracy z Chińczykami Ursus mógł rozwinąć się w sferze badawczej i przemysłowej. Bardzo możliwe, że obydwie spółki zdecydują się na wspólną, lokalną produkcję niektórych maszyn.

Decyzja ta jest ważna o tyle, że Ursus ma szansę rozwinąć skrzydła i podbudować swoją pozycję na rynku. Jest to krok, który niewątpliwie wpłynie na firmę pozytywnie - ci, którzy śledzą losy Ursusa na bieżąco wiedzą, że spółka ma już na koncie bardzo owocną współpracę z krajami afrykańskimi.

Jak podaje money.pl współpraca między chińską a polską firmą ma rozpocząć się nawet jeszcze w 2020 roku. Na obecną chwilę Ursus nie podaje w tej kwestii dodatkowych informacji.

Ursus i Dongfeng

Ursus ma wypracowaną pozycję wśród konsumentów na polskim rynku. Coraz większą popularnością cieszy się także za granicą.

Firma produkuje co roku około 1,5 tysiąca ciągników i innych maszyn rolniczych, które sprzedawane są na rynkach polskich i zagranicznych.

W naszym kraju to właśnie Ursus jest największym producentem maszyn rolniczych, a ponadto może poszczycić się 125 latami funkcjonowania.

Z kolei Dongfeng Motor Corporation jest spółką należącą do Grupy Dongfeng, która została założona w 1969 roku. Jest jedną z największych chińskich firm, które skupiają się na przemyśle samochodowym, włączając w to pojazdy użytkowe, maszyny, części i komponenty.

Jest uznaną marką na całym świecie, toteż współpraca z Ursusem może dodać wiatru w skrzydła polskiej firmie.

Obrazy RolnikINFO"Rolnicy. Podlasie": Andrzej z Plutycz zabrany przez policję. Niesłychane zamieszanieCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł