Ursus - współpraca
URSUS/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 17 Lutego 2021

Ursus znalazł nowego partnera. Powstanie zeroemisyjny pojazd

Jak informuje Ursus podpisane zostało memorandum of understanding (MoU) z koreańskim BLF Corporation. Umowa dotyczy współpracy, obejmującej projekty motoryzacyjne, w tym pracę nad elektrycznym pojazdem użytkowym o masie całkowitej do 3,5 tony.

Mowa o współpracy na kontynuację realizacji projektu "Zeroemisyjny pojazd dostawczy". W memorandum of understanding uzgodniona została współpraca, która obejmie co najmniej dwie wersje pojazdu, które zostaną wyposażone w system akumulatorów i system wodorowy.

- W MoU uzgodniono główne założenia współpracy, podział obowiązków, harmonogram prac oraz zdefiniowano cele. BLF będzie odpowiedzialna za zapewnienie dostaw podstawowych komponentów do produkcji oraz wsparcie inżynierskie, natomiast Ursus dokona budowy pojazdów oraz ich homologacji europejskiej - przekazano w komunikacie.

Ciągnik zjechał z drogi i dachował. 16-letni pasażer został rannyCiągnik zjechał z drogi i dachował. 16-letni pasażer został rannyCzytaj dalej

Co więcej, w komunikacie zaznaczono, że strony jeszcze do końca bieżącego roku przewidują prezentację pierwszych modeli.

BLF Corporation

BLF Corporation została założona przez osoby, które już wcześniej współpracowały z koreańskimi koncernami motoryzacyjnymi.

- Spółka zajmuje się wsparciem inżynierskim oraz realizacją projektów motoryzacyjnych w wielu krajach świata, w tym również w Azji Centralnej oraz Afryce - informuje Business Insider.

Spółka zajmuje się między innymi pojazdami samochodowymi, ciągnikami, maszynami rolniczymi, a także maszynami budowlanymi.

Wyjątkowo krótka współpraca Ursusa z Dongfeng

Przypomnijmy, poprzednim partnerem Ursusa była chińska firma Dongfeng Motor Industry. Pomiędzy firmami podpisane zostało memorandum of understanding, list intencyjn, a także umowa o zachowaniu poufności. Jednak, ze względu na przekazanie przez Ursus raportu o współpracy zgodnie z giełdowymi obowiązkami informacyjnymi, Dongfeng rozwiązał umowę. Więcej na ten temat pisaliśmy >tutaj<.

Obecnie spółka Ursus znajduje się w restrukturyzacji.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: WNP, Businessinsider

Następny artykuł