Violetta Villas
YouTube.com / Violetta Villas
Autor Magdalena Więckowska - 2 Listopada 2020

Pamiętacie gwiazdę ze zdjęcia? Odeszła w zapomnieniu, dziś ma piękny grób

Violetta Villas - czy istnieje jakikolwiek mieszkaniec Polski, który nie słyszał tego nazwiska? Sławna piosenkarka tak naprawdę nazywała się Czesława Gospodarek (z domu Cieślak) i urodziła się 10 czerwca 1938 roku. Jej życie było pełne sukcesów estradowych - i nic dziwnego, bo była niesamowicie utalentowaną artystką. Poza niesamowitym głosem określanym jako sopran koloraturowy, grała również na skrzypcach, fortepianie i puzonie. Do tego miała słuch absolutny. Poza uzdolnieniami muzycznymi była również poliglotką - władała polskim, francuskim, rosyjski, niemiecim i walońskim.

Violetta Villas spędziła ostatnie lata życia w Lewinie Kłodzkim, w nędzy i zapomnieniu. Jak to możliwe, że tak utalentowana artystka padła ofiarą losu? Piosenkarka zmarła 5 grudnia 2011 roku, lecz wspomnienie o niej pozostaje żywe i piękne jak jej najsłynniejsze piosenki.

Apolonia z Apolonia z "Rolnik szuka żony" się wygadała. Powiedziała, co stało się z Ewą po programieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Mocna akcja pod finałowym zdjęciem z Rolnik szuka żony. Komentarze zabolały
2. Znaleziono szczątki rozbitego samolotu, na pokładzie był skarb. Odkrycie może przybliżyć nas do poznania tajemniczej katastrofy

3.Z ostatniej chwili: Józef z "Rolnik szuka żony" się określił. Widok nie pozostawia wątpliwości

Violetta Villas - muzyczny geniusz

Nie będzie przesadą powiedzieć, że Violetta Villas była muzycznym geniuszem. Zagraniczna prasa nie miała wątpliwości - Villas była białym krukiem wokalistyki. Trudne czasy sprawiły, że nie mogła rozwinąć swoich artystycznych skrzydeł za granicą. Mimo to Polacy pokochali ją za niebywały talent i urok osobisty. W internecie pamięć o Villas pozostaje nadal żywa. Na wielu kanałach można słuchać archiwalnych nagrań w jej wykonaniu. Na kanale “Violetta Villas” można znaleźć m. in. wersję radiową z 1961 roku niezwykle sławnej piosenki “Dla ciebie, miły”. Z czasem artystka popadła w kłopoty finansowe. U końca życia zmagała się z biedą. Mieszkała w zaniedbanym domu, zapomniana przez świat i ludzi. Jak donosi Super Express, syn Violetty Villas nie mógł zająć się nią za życia, więc po jej śmierci postawił jej piękny pomnik.

Ależ zamieszanie. Ogromna kłótnia w programie Ależ zamieszanie. Ogromna kłótnia w programie "Rolnicy. Podlasie"Czytaj dalej

Grób Violetty Villas

Grób Violetty Villas znajduje się na Cmentarzu na Powązkach w Warszawie. I tak jak jej ostatnie lata życia były naznaczone cierpieniem i nędzą, tak jej syn stara się, by grób odzwierciedlał jej osobowość - kolorową i piękną. Super Express podaje, że fani przynoszą na jej grób kwiaty i zapalają znicze. Nic dziwnego, gdyż głos Violetty Villas i jej wkład w polską muzykę jest nie do przecenienia.

Violetta Villas

źródło: Super Express, fot. Marek Zieliński

ZOBACZ TAKŻE:

Następny artykuł