Warzywa giganty
screen z materiału Głos Pomorza
Autor Aneta Wasilewska - 18 Października 2020

Rolnik zdradził swój sekret na kolosalne okazy. "Marysia" waży aż 210 kg

Warzywa z ręki tego gospodarza zachwycają. Dziw bierze, jaki jest jego przepis na kolosalne okazy.

Warzywa giganty to mało powiedziane w tym przypadku. Rolnik z Łobzowa ma niebywałą rękę do warzyw, udało mu się wyhodować dynię, która ważyła aż 210 kilogramów. To nie wszystko, czym może pochwalić się gospodarz. Ma także olbrzymie kabaczki, ziemniaki i ogórki.

Prawdę długo ukrywano, nikt nie wiedział. Sekret Bandziorka z Prawdę długo ukrywano, nikt nie wiedział. Sekret Bandziorka z "Chłopaków do wzięcia" ujrzał światło dzienneCzytaj dalej

Niebywałe. Warzywa-giganty ważą po 100 kilogramów

- To pasja mojego syna Wojtka, który na co dzień uczy się w szkole rolniczej. W ubiegłym roku kupił nasiona w Bytowie i urosły cudne. Miały sto kilogramów. Całkiem piękne okazy - zdradził dumny ojciec, pan Nawrocki.

Na całej posesji Nawrockich znajduje się od groma gigantycznych okazów, których nie sposób przeoczyć. Wszędzie znajdują się warzywa, a wśród nich ona. Największa chluba rodziny, czyli dynia "Marysia".

- Tak dynia ma imię. No, bo jak mówić, całą wiosnę i lato mówiłem do syna: idź zobacz jak tam "Marysia" się czuje. Syn postanowił zaopatrzyć się w nasiona na Południu Polskie, gdzie dość często można spotkać takie okazy - opowiada mężczyzna. - Nawiązał kontakt z hodowcą, ten przysłał mu... jedno nasionko. Byliśmy bardzo zdziwieni. Posialiśmy je dość wcześnie pod osłoną, dopiero w czerwcu wysadziliśmy do gruntu. Nie powiem, dbaliśmy niemal jak o dziecko. Początkowo słabo rosła, potem przyszedł kolejny niepokój. Syn stwierdził, że są tylko kwiaty męski, chodził i się martwił, że nic z jego planów nie będzie. Któregoś dnia zauważył kwiat żeński. Później, patrzymy, jest mała dynia. Momentalnie zaczęła przybierać na objętości i wadze. Ale znów przyszedł niepokój. Okazało się, że łodyga zaczęła pękać. Mówimy: nic z tego nie będzie. Syn skontaktował się z hodowcą z południa Polski. Ten mu poradził, by łodyżkę jak ranę obwiązać bandażem. Udało się! Gdy w końcu dorosła, aby ją przetransportować do domu, trzeba było użyć ciągnika. Gdy tak jechaliśmy samochody, zatrzymywały się i ludzie z ciekawością patrzyli. Niektórzy robili zdjęcia. Teraz przed domem stoi kilka okazów. Oprócz naszej "Marysi" są inne ważące 100 i więcej kilogramów - zdradził pan Piotr Nawrocki.

ARiMR przekaże pół miliona euro dla polskich rolników. Wystarczy spełnić jeden warunekARiMR przekaże pół miliona euro dla polskich rolników. Wystarczy spełnić jeden warunekCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. ARiMR przekaże pół miliona euro dla polskich rolników. Wystarczy spełnić jeden warunek
2. Pójdziesz do apteki i ostro się zdziwisz. Mało kto wie, że obowiązuje reglamentacja
3. Wielkie zmagania i ogromna niespodzianka. Widzowie "Rolnicy. Podlasie" nie mogli się spodziewać

W czym tkwi sekret gigantycznych warzyw?

Dziennikarze, którzy pojawili się na posesji Nawrockich, próbowali dowiedzieć się, jak to się stało, że udało im się doczekać takich pięknych okazów. Okazuje się, że przepis na nie jest bajczenie prosty.

- Dbamy o nie, są nawożone tylko ekologicznie przerobionym obornikiem bydlęcym. Każdą naszą roślinę rozpieszczamy... - zdradził dumny gospodarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz mieć COVID-19, jeśli masz choć 1 objaw z listy. Oprócz utraty smaku jest wiele innych symptomów
  2. Nie zatańczyła w "Tańcu z Gwiazdami", zachorowała. Wiemy, jak Lipka się czuje, wspiera ją ukochany pies
  3. Błąd, który Polacy popełniają każdego dnia przy gotowaniu jajek. Efekt jest opłakany
  4. Do rolników trafi ponad 15 mld zł. Wiemy, kiedy ARiMR zrealizuje wszystkie wypłaty
  5. Bezlitośnie okradał rolników, straty gospodarstw nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niestety, sprawa do dziś nie ma finału
  6. Ważyła prawie 100 kg, a schudła, wciąż jedząc hamburgery i pizzę. Teraz zdradza sekret swojej metamorfozy

Źródło: Głos Pomorza

Następny artykuł