weterynarz
unsplash.com / fot. Max Saeling
Autor Magdalena Więckowska - 20 Listopada 2020

Rząd nie wypłacił weterynarzom pieniędzy za pracę. Dramatyczny apel do ministra rolnictwa

Weterynarze z całej Polski znajdują się teraz w niemałych opałach z powodu niedopełnienia obowiązku zapłaty ze strony państwa. Za czynności urzędowe, które lekarze weterynarii wykonują w gospodarstwach rolnych nikt nie otrzymał jeszcze należnych pieniędzy. Opóźnienia w wypłacaniu funduszy liczą już kilka miesięcy. Lekarze weterynarii wystosowali w tej sprawie specjalne pismo do ministra resortu rolnictwa - Grzegorza Pudy.

Weterynarz jest niezwykle ważną postacią nie tylko z punktu widzenia hodowców zwierząt, ale także państwa.

To oni kontrolują i badają zwierzęta na zlecenie powiatowych lekarzy weterynarii.

Skrywał w traktorze niebywałą rzecz. Wydało się, gdy nerwowo zareagował na widok policjantówSkrywał w traktorze niebywałą rzecz. Wydało się, gdy nerwowo zareagował na widok policjantówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
  2. Jeden z większych banków w Polsce masowo wysyła wezwania do zapłaty grupie klientów. Sytuacja budzi kontrowersje
  3. Wielkie łzy Magdy w kolejnym odcinku "Rolnik szuka żony". Porażające emocje

Weterynarze chcą zapłaty za pracę dla państwa

Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna odnotowuje niepokojące sygnały od lekarzy weterynarii z niektórych województw w Polsce.

Weterynarze na zlecenie państwa wykonywali obowiązki służbowe zorientowane na nadzór bezpieczeństwa zdrowotnego żywności pochodzącego od zwierząt, a także na zwalczanie chorób zakaźnych.

Praca ta jest niezwykle ważna i wymagająca, lecz - jak się okazuje - niektórzy lekarze weterynarii do tej pory nie otrzymali za nią zapłaty.

Na polach zostanie kapusta. Niestety, wielu odmian w ogóle nie opłaca się zbieraćNa polach zostanie kapusta. Niestety, wielu odmian w ogóle nie opłaca się zbieraćCzytaj dalej

Urzędowi lekarze weterynarii

Jak podaje portal agropolska.pl, rzecznik Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej - Jacek Łukaszewicz - napisał w oświadczeniu w sprawie zapłaty za czynności wypełnianych przez urzędowych lekarzy weterynarii:

"Należy również podkreślić, że przepisy prawa przewidują dla lekarzy weterynarii wynagrodzenie z tytułu wykonania tych czynności. Dlatego zwracam się do pana ministra o niezwłoczne podjęcie działań mających na celu przekazanie odpowiednich środków budżetowych na wynagrodzenia za wspomniane czynności urzędowe wykonane przez wyznaczonych lekarzy weterynarii. (...) Brak wypłat przez kilka miesięcy powoduje, że sytuacja finansowa niektórych z tych lekarzy staje się dramatyczna i może spowodować odstąpienie od ich wykonywania i podjęcie pracy w innym, stabilniejszym sektorze weterynarii”.

Jak widać sprawa toczy się nie tylko o samą kwestię finansową, ale także o przyszłość relacji między państwem a lekarzami weterynarii.

Do ministra Grzegorza Pudy zostało wystosowane specjalne pismo w kwestii kilkumiesięcznych zaległości finansowych wobec lekarzy weterynarii.

Na obecną chwilę brak oficjalnego stanowiska resortu rolnictwa.

Wnioski można składać już od 30 listopada. W końcu pojawiła się wiadomość ARiMR, na którą wszyscy czekaliWnioski można składać już od 30 listopada. W końcu pojawiła się wiadomość ARiMR, na którą wszyscy czekaliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Eksplozja smaku. Ewa Wachowicz podała przepis na kotlety po kijowsku tak pyszne, że nie można przestać ich jeść
  2. Lidl zaskakuje na Black Friday. Sprzęt niezbędny w każdym domu do 80 proc. taniej, żal nie skorzystać
  3. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  4. Na polach zostanie kapusta. Niestety, wielu odmian w ogóle nie opłaca się zbierać
  5. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  6. Stres u psów - po czym go poznać i jak sobie z nim radzić? 7 najważniejszych oznak u zestresowanych pupili
  7. Media podają dalej druzgocącą wiadomość. Zmarł legendarny mistrz olimpijski, był wielką gwiazdą

Następny artykuł