Obietnice
RolnikINFO
Autor Aneta Wasilewska - 9 Października 2020

Padły wiążące obietnice: poprawka w "piątce dla zwierząt" i odszkodowania dla rolników. Rząd przedstawił swój nowy plan

Wiadomości o zmianach zalały media w Polsce. Rząd zapowiada wprowadzenie poprawki do "piątki dla zwierząt" oraz wypłatę odszkodowań dla rolników.

Wiadomości dotyczące rolników pojawiły się w mediach w całym kraju. Podczas konferencji rządowej padły ważne obietnice o zakończeniu sporu z protestującymi w sprawie "piątki dla zwierząt" rolnikami. Poprawka ma zostać złożona 13 października, w dzień, gdy rolnicy zapowiedzieli swój protest w Warszawie.

Już wiadomo: komitet rolników przedstawia twarde żądania. Chcą potężnych zmianJuż wiadomo: komitet rolników przedstawia twarde żądania. Chcą potężnych zmianCzytaj dalej

Wiadomości ws poprawki w "piątce dla zwierząt" i odszkodowań dla rolników

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedziane zostały zmiany w ustawie o ochronie zwierząt tzw. piątki dla zwierząt. Co więcej, przedstawiciele partii rządzącej obiecali wypłacić pełne odszkodowania dla rolników.

- Mam nadzieję, że to trochę uspokoi nastroje, te problemy się rozwiążą (...) Myślę, że to jest bardzo ważna wiadomość, która uspokoi nieco tych, którzy starali się przedstawić tę ustawę jako szkodliwą dla rolników, dla producentów. Myślę, że te problemy częściowo przynajmniej, a może i w całości rozwiąże poprawka, o której mówimy - przekazał Ryszard Terlecki, jeden z obecnych na dzisiejszej konferencji.

Kiedy rolnicy mogą się spodziewać odszkodowań? Jak zaznaczył Terlecki, zostaną one wypłacone, gdy ustawa już wejdzie w życie. Dodatkowo podkreślone zostało, że pomoc nie będzie jednorazowa, a może trwać około 2-3 lat.

- W tej chwili przewidujemy wypłaty dla tych, którzy produkują mięso. One zostaną, te odszkodowania, czy rekompensaty zostaną uruchomione wtedy, gdy ustawa wejdzie w życie. Tutaj jest przewidziany rok vacatio legis. Będzie rozłożona na pewien okres, nie będzie jednorazowa tylko prawdopodobnie przez dwa czy trzy lata po wprowadzeniu ustawy - zaznaczył.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Chlewnia spaliła się jak zapałka. Zginęło 2,5 tys. świń, potem nastąpił kolejny dramat
2. Lidl bez polskich dostawców. Wśród artykułów przemysłowych brak produktów z Polski
3. Uprawy dla małych i dużych gospodarstw. Na nim cała gmina zbija kokosy, zagłębie czosnkowe to chluba okolicy

Zaufał najbliższym, został z niczym. Rolnik stoczył niewyobrażalną batalię, by odzyskać dorobek życiaZaufał najbliższym, został z niczym. Rolnik stoczył niewyobrażalną batalię, by odzyskać dorobek życiaCzytaj dalej

Decyzja dot. uboju rytualnego rękach Senatu

Podczas konferencji zadane zostało pytanie w sprawie uboju rytualnego, który jest jedną z największych kwestii spornych. Zarówno Terlecki, jak i Pęk zaznaczyli, że wszystko jest w rękach Senatu. Przypomnijmy, po przyjęciu ustawy o ochronie zwierząt w Sejmie, została ona skierowana do Senatu.

- To od większości senackiej, którą obecnie ma opozycja zależy, jaka ustawa o ochronie zwierząt wyjdzie z Senatu - dodał wicemarszałek Senatu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mięso wyszło suche i twarde? Najprawdopodobniej przez karygodne błędy przy pieczeniu, popełnia je większość Polaków
  2. Wszyscy ostrzegali ich przed adopcją najsmutniejszego psa w schronisku. Nie posłuchali
  3. Nie miała żadnych szans. Dramatyczne wiadomości z polskiej wsi nad ranem pojawiły się w mediach
  4. W Biedronce po taniości, choć na wsi leżą wszędzie. Kolejne uderzenie w rolników
  5. Nowe zjawisko na wsi. Kościół bije na alarm, wskazuje konsekwencje
  6. Co dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję

Źródło: Onet

Następny artykuł