Wiadomości - tragedia na wsi
OSP KSRG Przygłów/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 15 Listopada 2020

100 strażaków i 40 ratowników w akcji, psy tropiące i śmigłowiec LPR. Tragedia na wsi, służby walczą z czasem

Wiadomości z Włodzimierzowie koło Piotrkowa Trybunalskiego w woj. łódzkim cały czas pojawiają się w mediach. Dziś doszło tam do zawalenia się jednego z domów jednorodzinnych. Na miejscu wciąż pracuje około 100 strażaków, 40 ratowników i psy tropiące. Służby walczą z czasem, by spod gruzów wydobyć dwie poszukiwane osoby.

Wiadomości, które pojawiły się już w mediach, przekazują, że przyczyną zwalenia się domu jednorodzinnego w Włodzimierzowie koło Piotrkowa Trybunalskiego mógł być wybuch gazu. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze RMF FM, na posesji znajdował się punkt dystrybucji butli z gazem.

Wiadomości z miejsca zdarzenia

Zgłoszenie o zawaleniu się domu jednorodzinnego przy ul. Zdrowie we Włodzimierzowie w gminie Sulejów strażacy otrzymali około godziny 14.13. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez oficera prasowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak, mowa o dwukondygnacyjnym budynku z lekką konstrukcją dachową. Z wiadomości, które pojawiły się w mediach, wiadomo, że na miejscu pracuje dziesięć zastępów straży pożarnej oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza.

Nadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstwNadchodzą zmiany. Podczas konferencji MRiRW zapowiedziano wzmocnienie rodzinnych gospodarstwCzytaj dalej

- Cały czas trwa akcja ratunkowa, w której łącznie bierze udział około 100 strażaków zarówno z państwowych, jak i ochotniczych jednostek. Na samym gruzowisku pracuje zaś ponad 40 ratowników, również ze specjalnej grupy poszukiwawczo-ratowniczej - przekazał mediom Pawlak.

Informacje ws przyczyny zdarzenia

- Wybuchła butla z gazem, co spowodowało zawalenie budynku. Wiemy, że w domu mieszkały trzy osoby, które są poszukiwane pod gruzami. Z jedną osobą jest kontakt, ma przygniecione nogi - przekazał około godz. 15 Pawlak.

Dziennikarze RMF FM nieoficjalnie ustalili, że posesji znajduje się także punkt dystrybucji butli z gazem.

Trwa dramatyczna walka z czasem, liczy się każda chwila. Jedna osoba już została uratowana

Zgodnie z doniesieniami, które pojawiły się po godzinie 16, z gruzów udało się wyciągnąć jedną osobę. Kobieta jest przytomna, a na skutek zawalenia się domu, doznała urazu nogi. Jak wiadomo, kobieta już została przewieziona do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Jej obrażenia okazały się lekkie.

Funkcjonariusze, którzy wciąż pracują na miejscu zdarzenia, przeszukują gruzowisko w poszukiwaniu rodziców odnalezionej kobiety. Para w wieku ok. 50-60 lat w momencie wybuchu znajdowała się wewnątrz domu. Niestety, strażacy nie mają z nimi żadnego kontaktu. Na gruzowisku ratownicy ręcznie próbują dotrzeć do pary, która może znajdować się w zasypanym podpiwniczeniu budynku.

Na miejscu zdarzenia pojawił się także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym będzie można przetransportować rodziców kobiety po ich odnalezieniu. W poszukiwaniach uczestniczą także strażacy z Poznania razem z psami ratowniczymi.

Nikt nie wie, jak długo może potrwać jeszcze akcja poszukiwawcza. Jak przekazał mł. bryg. Pawlak, akcja nie zakończy się, dopóki para nie zostanie odnaleziona.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
2. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak wyższe niż zakładał rząd
3. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci

Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceniMarta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceniCzytaj dalej

- Nie wiadomo, jak długo może potrwać akcja. Strażacy będą pracować do momentu wydobycia tych osób żywych lub odnalezienia ich ciał. Cały czas prowadzimy jednak działania w kierunku odnalezienia żywych osób - przekazał mł. bryg. Pawlak.

AKTUALIZACJA

(19:45) Zgodnie z informacjami, które przed chwilą przekazał Polsat News, z gruzów została wyciągnięta kobieta. Niestety, nie żyje. Ratownicy cały czas poszukują jej męża.

- Trwa akcja poszukiwania mężczyzny. Strażacy twierdzą, że próbuje on odpowiadać na nawoływania. Całkowicie zniszczone są parter i piętro budynku - donosi Polsat News.

Wiadomości

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Makłowicz w końcu zdradził najlepszy przepis na tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami. Lepszego farszu nie można sobie wymarzyć
  2. Przeżyła śmierć kliniczną i mówi, że widziała Boga. Opowiada o szczegółach zza światów
  3. Wielkie pieniądze idą do rolników. Internauci zdają relację
  4. Propozycja zawieszenia kontroli w gospodarstwach. KRIR nie ma wątpliwości
  5. Od poniedziałku gigantyczna zmiana na rynku mięsa. Hodowcy przerażeni
  6. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  7. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii

Źródło: RMF FM

Następny artykuł