Wieś - ewakuacja
Pixabay arembowski
Autor Aneta Wasilewska - 6 Grudnia 2020

Pilna ewakuacja mieszkańców wsi. Wszystko przez niebezpieczne znalezisko

Dziś, 06 grudnia doszło do ewakuacji mieszkańców wsi w gminie Korfantów. Jak przekazał dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, w jednym z garaży dokonano odkrycia niebezpiecznego znaleziska. Mowa o pocisku moździerzowym, który najprawdopodobniej został przyniesiony z lasu.

Do akcji doszło w gminie Korfantów. Mieszkańcy wsi zostali ewakuowani ze swoich domów, po tym jak w garażu odnaleziono niebezpieczne znalezisko.

Internauci miażdżą Macieja z Internauci miażdżą Macieja z "Rolnik szuka żony". Ogromna krytyka po odcinkuCzytaj dalej

Niebezpieczne znalezisko na wsi

- Kilkudziesięciu mieszkańców wsi Przydroże Małe zostało ewakuowanych po tym, jak strażacy znaleźli w garażu przyniesiony z lasu pocisk moździerzowy - przekazał w niedzielę dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Jak informują media, do niebezpiecznego znaleziska w jednej ze wsi powiatu nyskiego wezwano strażaków. Na miejsce pojawił się jeden zastęp z PSP w Nysie oraz dwa z OSP ze Ścinawy Nyskiej.

Funkcjonariusze odnaleźli w jednym z garaży pocisk moździerzowy.

Zgodnie ze wstępnymi ustaleniami dotyczącymi zdarzenia, pocisk najprawdopodobniej został przyniesiony z lasy.

- Pocisk moździerzowy, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, znalazł w pobliskim lesie jeden z mieszkańców Przydroża Małego w powiecie nyskim. Mężczyzna przetransportował pocisk do garażu, a wezwani na miejsce strażacy poinformowali o zdarzeniu policję, która zabezpieczyła znalezisko - przekazali dziennikarze z Radia Opole.

Ogromne zaskoczenie w Ogromne zaskoczenie w "Rolnik szuka żony". Magda i Kuba wyznali wszystko przed kameramiCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Natychmiastowa ewakuacja mieszkańców

Strażacy, którzy pojawili się na miejscu, natychmiast powiadomili policję o zdarzeniu. Na czas zabezpieczenia niewybuchu konieczna była ewakuacja mieszkańców wsi.

Portal Nowiny Nyskie, przekazał, że ewakuowano mieszkańców w promieniu 50 metrów od domu, w którym znajdował się niewybuch. Ewakuowano około 60 osób.

Jak przekazał portal Polsat News, w poniedziałek pilnowany obecnie przez policjantów pocisk zostanie przejęty przez wojskowy patrol miejski.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Polsat News, Radio Opole, Nowiny Nyski

Następny artykuł