wieś
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 7 Lutego 2021

Polska gwiazda woli wieś. Prace nad gospodarstwem agroturystycznym trwają

Wieś staje się spokojną przystanią dla wielu ludzi z miast. Co więcej, wśród nich są i tacy, którzy chcą się poświęcić np. agroturystyce. Znana polska aktorka, Anna Dereszowska, zdecydowała się na całkowitą zmianę swojego życia i przeprowadzkę na mazurską wieś. To właśnie tam ma w planach prowadzić gospodarstwo agroturystyczne.

Wieś, w której Anna Dereszowska i jej narzeczony Daniel Duniak obrali za swoje nowe miejsce na ziemi jest miejscowość Ławki niedaleko Rynu.

Z miasta na wieś

Anna Dereszowska zdecydowała się na absolutnie rewolucyjną zmianę w swoim życiu i nie ukrywa, że sporą zasługę ma w tym jej narzeczony, któremu marzyło się życie z dala od zgiełku miasta.

Proces tworzenia gospodarstwa agroturystycznego będzie dokumentowany w programie Budujemy marzenia na antenie TVN Style, którego premiera odbędzie się wiosną 2021 roku.

Program pokaże nie tylko każdy etap prac - plany architektoniczne, budowę, a także działania wykończeniowe - lecz również skupi się na ukazaniu lokalnej społeczności, która zamieszkuje miejscowość Ławki i jej okolice.

Rolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyRolnik stracił panowanie nad pojazdem. Zniszczył ciągnik, dom i słup oświetleniowyCzytaj dalej

- To rodzinny projekt, bo robimy to z narzeczonym. Robimy to z myślą o przyszłości naszych dzieci. Robimy to z myślą, żeby tam mieszkać, żeby tam była nasza przestrzeń. Pracujemy nad tym od prawie roku, więc jakieś koncepcje już są. Szukaliśmy inspiracji, przestrzeni. Długo trwał zakup, dużo perturbacji z załatwieniem gruntu. Ale w końcu jest! Więc mam nadzieję, że nic nas nie odwiedzie już od budowy i samego programu - wyznała Anna Dereszowska dla programu TVN Style.

Wieś Ławki w sercu Mazur

Aktorka zdradziła, że do podjęcia tak poważnej decyzji popchnęła ją m.in. aktualna sytuacja związana z lockdownem i zamknięciem teatrów. W sytuacji bez wyjścia wraz z narzeczonym pomyślała o otwarciu gospodarstwa agroturystycznego.

- Bardzo dużo sytuacja pandemiczna zmieniła w naszym podejściu do życia. Z osoby, która gra w teatrze - w ogóle nie gram. Mam dużo więcej czasu wolnego, choć ciągle dużo pracuję zawodowo - powiedziała.

Jak zapowiada gwiazda, budowany jest nie tylko dom, w którym ma zamieszkać jej rodzina, ale także kilka domków gościnnych.

- W Ławkach, nad jeziorem maleńkim Szymonek będziemy robili taką naszą przestrzeń - powiedziała. Dodała, że praca w teatrze najprawdopodobniej ponownie zagości w jej życiu na nowo, lecz nie z tak dużą intensywnością jak dotychczas - aktorka nie ukrywa, że chciałaby skupic się na swojej rodzinie.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: wirtualnemedia.pl, tvnstyle.pl

Następny artykuł