Wieś - rolnictwo
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Aneta Wasilewska - 23 Stycznia 2021

"Życie na wsi coraz mniej różni się od życia w mieście". Rolnik o zmianach w Polsce

W rozmowie z mediami rolnik z Wielkopolski zdradził, jak dziś wygląda życie na wsi. Zdaniem rolnika, niewiele różni się ono od życia w mieście. Co więcej, zgodnie z danymi, które przywołał portal money.pl. różnice pomiędzy życiem na wsi, a w mieście zaczynają się zacierać. Czy rzeczywiście tak dziś jest

- Życie na wsi coraz mniej różni się od życia w mieście. Z rolnictwa żyje już niewiele osób, spora grupa łączy zarabianie w firmach z działalnością rolniczą. Ludzie robią sery, sprzedają jajka, mają niewielką liczbę zwierząt albo wynajmują swoje grunty. Ale większość dochodów czerpią z pracy - przekazał w rozmowie z portalem money.pl Marcin Marczuk, rolnik z Wielkopolski.

"Nowa" wieś

Jak donosi portal w materiale zatytułowanym "Kombajn za ćwierć miliona, traktor za 100 tysięcy. Polska wieś się bogaci?", rolnik wyznał, że przez lata znacznie zmieniły się wyobrażenia na temat tego, jak wygląda życie na wsi.

- Kiedyś ktoś miał kawałek pola, krówkę, świnkę, kury i tak dalej. Teraz za minimalny próg rentowności areału uważa się 30-40 hektarów, z kilku czy kilkunastu hektarów nie da się wyżyć - dodał rolnik w rozmowie.

Co więcej, zgodnie z informacjami zamieszczonymi na portalu, od 1989 roku wzrosła liczba mieszkańców wsi.

Obrazy RolnikINFO"Mamy dla was dobrą i złą wiadomość". Gienek i Andrzej zwrócili się do fanówCzytaj dalej

- Na obszarach wiejskich mieszka już 40 proc. ludności naszego kraju - donosi portal.

I jak pojawiło się w materiale, życie na wsi niewiele różni się od tego, co można zastać na wsi, a świadczyć o tym miałby dane zamieszczone w tekście.

Zmywarki do naczyń, internet i samochód

- Ponad 36 proc. gospodarstw domowych na wsi ma zmywarkę do naczyń – to prawie identyczny wynik, co w miejskich gospodarstwach. Komputer podłączony do internetu ma ponad 70 proc. gospodarstw na wsi – to o kilka procent mniej niż w mieście. Za to trzy czwarte wiejskich gospodarstw ma samochód. W mieście ten odsetek lekko przekracza 60 proc- informuje portal money.pl.

To, że życie mieszkańców wsi zmieniło się z biegiem lat, nie ulega wątpliwości. Jednak, czy rzeczywiście niewiele się różni od życia w mieście?

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Money pl

Następny artykuł