wieś
unsplash.com / Wai Siew
Autor Magdalena Więckowska - 29 Października 2020

Tajemnica zdrowia wykryta przez naukowców. Zbawienny składnik można znaleźć na wsi dosłownie wszędzie

Wieś to skarbiec naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie. Na wsi można się wyciszyć, zatrzymać, spojrzeć wewnątrz siebie - to przecież od zdrowej psychiki w sporej mierze zależy dobrostan naszego ciała. Poza tymi znanymi wszystkim prozdrowotnymi elementami wsi istnieją też inne, nieco zapomniane elementy. Wielka szkoda, że są niedoceniane, bowiem ich wpływ na zdrowie jest niekiedy wręcz spektakularny. Rzeczą, którą można na wsi spotkać dosłownie wszędzie (może poza zimnymi miesiącami w roku) jest siano. To właśnie ono może być odpowiedzialne za szereg korzyści dla ludzkiego zdrowia, o ile tylko umiejętnie potrafimy wykorzystać jego potencjał.

Wieś daje nam całe bogactwo roślin, które - ususzone - tworzą siano. Kto nie czuje w wyobraźni tego cudownego zapachu suszonych ziół i traw? Nie trzeba nikogo przekonywać, że sam zapach siana ma kojący wpływ na samopoczucie. Na czym jednak polega jego niezwykłość?

Zakopują majtki na polu i czekają na efekt. Rezultaty wprawiają w osłupienieZakopują majtki na polu i czekają na efekt. Rezultaty wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Jeszcze tylko 4 dni. Pieniądze dostaną tylko ci sprytni, którzy zdążą na czas

2. NASA zbadała niebywały skarb w kosmosie. Kwota jego wartości nawet nie zmieści się w tytule

3.Wszyscy myśleli, że hoduje kury. W sekretnym pokoju pod ziemią policja odkryła porażającą prawdę

Wieś i jej tajemnice

Na początku warto zaznaczyć: siano jest czymś kompletnie innym niż słoma. To pierwsze zawiera zioła i suszone źdźbła traw. Zawiera niezwykle bogatą mieszankę związków leczniczych obecnych w roślinach. Wiele osób, które pamiętają dawne czasy na wsi może potwierdzić, że spanie w sianie było jedną z najlepszych rzeczy na skołatane nerwy i złe samopoczucie. Poranek na sianie jest lepszy niż najlepsza kawa.

Dziedzinę leczenia sianem można by nazwać “sianolecznictwem”, nie jest to bowiem wymysł ostatnich lat. Metodę uzdrawiania sianem stosowano już w XIX wieku w specjalnych ośrodkach uzdrowiskowych. W tamtym czasie pionierem w tej wąskiej dziedzinie stał się Sebastian Kneipp. Mawia się, że siano i jego zapach to morfina przyrodolecznictwa. Warto jednak wiedzieć, że siano sianu nierówne - jego jakość w wielkiej mierze zależy od tego, z jakich gatunków roślin się składa, na jakiej glebie one rosły, a także w jakim etapie wegetacji zostały ususzone.

Siano z pewnością zawierają kumaryny, tj. związki, które mają działanie przeciwnowotworowe i antyoksydacyjne. Są wchłaniane poprzez układ oddechowy i skórę. Poza tym dzięki sianu można cieszyć się składnikami takimi jak flawonoidy, alkaloidy, glikozydy, jak i związki działające rozkurczowo, przeciwzapalnie i odkażająco.

Dziesiątki tysięcy spaliły się w jedną noc. Nikt nie dowierza, wielka tragediaDziesiątki tysięcy spaliły się w jedną noc. Nikt nie dowierza, wielka tragediaCzytaj dalej

Sposoby na zastosowanie siana

Mieszkańcy wsi są w tej kwestii na wyjątkowo uprzywilejowanej pozycji, bowiem nie jest dla nich problemem zdobycie dobrej jakości siana. Jak można wykorzystać je w domowym zaciszu na potrzeby własnego zdrowia? Można sprawić sobie wzmacniającą kąpiel sienną: 5 garści siana należy włożyć do płóciennego lub jutowego woreczka i zalać wrzątkiem w garnku. Kiedy nieco wystygnie, wlewamy wodę do wanny i bierzemy w niej kąpiel. Taki sam wywar z siana można zastosować do relaksującej kąpiel dla nóg. Innym sposobem wykorzystania siana jest wykonanie poduszki relaksującej. Wtedy do lnianej poszewki należy wsypać kilogram siana wymieszanego z 0,5 kilograma rumianku. Dzięki spaniu na siennej poduszce można pozbyć się bezsenności, nerwowości, stresu i bólu głowy. Oczywiście podobne kuracje domowe są wykluczone w przypadku alergii na trawy i zioła. W przypadku osób, które bez problemów reagują na kontakt z sianem, cieszyć się można poprawą metabolizmu i wygładzenia skóry.

Matka uznała ją za porażkę, bo wyszła za mąż za rolnika. Potem wydarzyło się coś, co zamknęło usta wszystkim dookołaMatka uznała ją za porażkę, bo wyszła za mąż za rolnika. Potem wydarzyło się coś, co zamknęło usta wszystkim dookołaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Powalający przepis na najszybsze, najłatwiejsze i najlepsze ciasto czekoladowe
  2. Golden retriever usłyszał płacz szczeniaczków. Był tylko 1 sposób, aby je pocieszyć, kamera nagrała przepiękną scenę
  3. Polacy odkryli nowy sposób na przyszłościowy zarobek. Zachwyt i zaskoczenie
  4. Gdy policjanci i aktywiści zobaczyli na własne oczy, wstrzymali oddech. Dramat na wsi, łzy cisną się do oczu
  5. Skandaliczna kradzież ciągników wartych majątek. Nagroda za pomoc w znalezieniu złodzieja
  6. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  7. Jak kot zareaguje na Twoją śmierć? Właścicielka mruczka postanowiła sprawdzić, reakcja pupila zwala z nóg

Następny artykuł