WRP - kolejny etap
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi/YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 18 Lutego 2021

Ponad 3,5 tys. postulatów i propozycji zmian do Projektu Planu Strategicznego dla WPR. Czas na kolejny etap

Po zakończeniu konsultacji Projektu Planu Strategicznego dla WPR pojawiło się podsumowanie i zapowiedź dalszych prac. - Zgłoszone uwagi pomogą w wypracowaniu rozwiązań, które w sposób najbardziej efektywny zapewnią zrównoważoną transformację polskiego rolnictwa i polskiej wsi w kierunku zielonej i cyfrowej gospodarki - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

- 15 lutego 2021 roku w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończył się I etap konsultacji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej - przypomina dziś MRiRW.

Zgodnie z informacjami, podczas trwania konsultacji, zgłoszono ponad 3,5 tys. postulatów, komentarzy oraz propozycji zmian do Projektu Planu Strategicznego.

- Wszystkie uwagi będą poddane analizie pod kątem możliwości ich uwzględnienia w dalszych pracach nad projektem Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej - zaznaczono.

Policyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęPolicyjny pościg za ciągnikiem. Nietrzeźwy rolnik w przyczepce przewoził wnuczkęCzytaj dalej

Trzeba będzie poczekać na efekty

Jednocześnie, jak zapowiada MRiRW, prowadzone będą konsultacje oddziaływania na środowisko i prac nad planem finansowym.

- Efekty tych prac zostaną przedstawione w drugiej wersji projektu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej i poddane II etapowi konsultacji społecznych, o czym poinformujemy opinię publiczną poprzez komunikaty na stronie internetowej MRiRW. Do drugiego projektu PS dla WPR zostanie dołączone zbiorcze zestawienie wszystkich uwag zgłoszonych poprzez webankietę z informacją o sposobie ich realizacji- poinformowano.

Konferencja MRiRW ws. zakończonego etapu

Dzisiaj także odbyła się konferencja z udziałem ministra rolnictwa, Grzegorza Pudy, podczas której poruszony został temat zakończenia jednego z etapów prac nad Planem Strategicznym dla WPR.

- Gotowy projekt Planu Strategicznego zostanie przedłużony do zaopiniowania Komisji Europejskiej, przed tym zostanie przedstawiony Radzie Ministrów i ostatecznie trafi do końcowej akceptacji. Przewidywany termin przekazania zatwierdzenia dokumentu do Komisji Europejskiej to listopad 2021 roku. Warto tutaj podkreślić, że ten proces negocjacji zakończy się w maju 2022 roku, jeżeli oczywiście nic się nie zmieni - przekazał Grzegorz Puda.

Minister rolnictwa bardzo podziękował wszystkim rolnikom, którzy wzięli udział w konsultacjach. Całą konferencję można zobaczyć poniżej.

Zapraszamy na Twittera Rolnik Info twitter.com/rolnikinfo

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Następny artykuł