Wypadek - spółdzielnia mleczarska
Alarmowy Łowicz/ Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 6 Lutego 2021

Tragedia na terenie Spółdzielni Mleczarskiej. Nie żyje 55-letnia pracownica

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w środę 3 lutego bieżącego roku na terenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu. 55-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala.

- 53-letni mieszkaniec powiatu łowickiego kierujący pojazdem Scania potrącił 56-letnią mieszkankę Łowicza, pracownicę zakładu - przekazał lokalny portal Lowiczanin.info.

Nie żyje 55-letnia pracownica

Pracownica SM na miejscu zdarzenia była reanimowana, następnie karetka pogotowia przewiozła ją do szpitala im. Kopernika w Łodzi. Niestety, kobiety nie udało się uratować.

Samochód ciężarowy, przewożący 170 sztuk trzody chlewnej wpadł do rowu. Padło 40 świńSamochód ciężarowy, przewożący 170 sztuk trzody chlewnej wpadł do rowu. Padło 40 świńCzytaj dalej

- Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, ofiara wypadku była pracownica działu odbioru mleka. Wyszła na zewnątrz, ponieważ jej zadaniem było zarejestrowanie i zważenie dostarczonego mleka oraz spust do zbiorników na mleko surowe. Scania, która ją potrąciła - cysterna z mlekiem - należała do zakładu. To tragicznego zdarzenia prawdopodobnie doszło w monecie, gdy kobieta przechodziła z przodu ciężarówki, a kierowca - który jej nie widział- właśnie ruszył -przekazał portal.

Rzecznik Prasowy PIP w Łodzi zabrał głos w sprawie zdarzenia

Rzecznik Prasowy Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi Kamil Kałużny w rozmowie z portalem przekazał, że o zdarzeniu została powiadomiona inspekcja.

- Wyznaczony do kontroli pracownik dojeżdża do zakładu, aby rozpocząć procedurę kontrolną - dodał, zaznaczając, że wnioski znane będą za kilka tygodni.

- Wiceprezes OSM Łukasz Siewierski powiedział nam, że w żaden sposób nie chce i nie może się wypowiadać co do winy kogokolwiek w tym przypadku - wszystkie okoliczności wyjaśni Inspekcja Pracy oraz prokuratura. Pewne jest, że był to nieszczęśliwy wypadek, jeśli można mówić o czyjejkolwiek winie, to nieumyślnej - przekazał portal.

Dziennikarze portalu Lowiczanin.info dowiedzieli się, że ofiara wypadku od kilkunastu lat pracowała w SM, wśród pracowników cieszyła się dobrą opinią, była serdeczna i pracowita. Zmarła w marcu obchodziłaby 56 urodziny, miała czterech synów. Wszyscy pracownicy SM w Łowiczu są głęboko poruszeni śmiercią kobiety.

wypadek

fot. Alarmowy Łowicz/ Facebook

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Alarmowy Łowicz/Facebook, lowiczanin.info

Następny artykuł