Wypadek - policja
policja
Autor Aneta Wasilewska - 7 Grudnia 2020

Groźny wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika. Wśród rannych dzieci

Wczoraj na trasie Jerka - Krzywiń, nieopodal powiatu śremskiego doszło do groźnego wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych i ciągnika. Podczas zdarzenia rannych zostało 11 osób, w tym dzieci. Funkcjonariusze policji ustalają, jak mogło dojść do zdarzenia.

Do groźnego wypadku doszło wczoraj, 6 grudnia. Straż pożarna w Kościanie otrzymała zgłoszenie o wypadku na trasie Jerka - Krzywiń, nieopodal powiatu śremskiego.

Ogromne zaskoczenie w Ogromne zaskoczenie w "Rolnik szuka żony". Magda i Kuba wyznali wszystko przed kameramiCzytaj dalej

Jak się okazało, doszło do wypadku, w którym uczestniczyły 3 pojazdy osobowe, a także ciągnik rolniczy. Zgodnie z informacjami Kierującego Działaniem Ratowniczym z PSP Kościan, do wypadku doszło na skutek uderzenia samochodu osobowego Skoda w jadący po przeciwnym pasie samochód.

- Kierujący skodą wyprzedzał w ostatnim momencie z powodu prawdopodobnie słabego oświetlenia ciągnika. Niestety doszło do zderzenia z osobówką jadącą po przeciwnym pasie. Audi zjechało w pole, natomiast kierujący Oplem uderzył w skodę. Opel kilkadziesiąt metrów dalej dachował - przekazały lokalne media.

W wypadku uczestniczyło 11 osób, w tym pięcioro dzieci. Wszystkie ranne osoby zostały przewiezione szpitala w Śremie oraz Kościanie.

Jak donoszą lokalne media, obrażenia pasażerów nie były poważne.

Policja ustala, jak mogło dojść do wypadku

Po zdarzeniu pojawił się komentarz Radosława Nowaka oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, z którego wynika, że funkcjonariusze rozpoczęli pracę nad ustaleniem, jak mogło dojść do wypadku.

- Cały czas ustalamy dokładne przyczyny zdarzenia, które zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Musimy sprawdzić, między innymi czy ciągnik rolniczy był prawidłowo oznakowany, a kierowca skody prawidłowo wykonywał ewentualny manewr - przekazał Radosław Nowak oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościanie.

Internauci miażdżą Macieja z Internauci miażdżą Macieja z "Rolnik szuka żony". Ogromna krytyka po odcinkuCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Akcja została zakończona po trzech godzinach

Zgodnie z informacjami, jakie pojawiły się w lokalnych mediach, na miejscu zdarzenia pojawiło się pięć zastępów straży pożarnej, w tym dwa z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Kościanie, dwa z OSP Jerka i jeden z Krzywinia.

- Akcja zakończyła się po niespełna trzech godzinach. Do czasu usunięcia pojazdów droga była zamknięta dla ruchu - przekazał Dawid Kryś z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Kościan Nasze Miasto, Portal Śremski

Następny artykuł