Wypadek - Lubuskie
arembowski / Pixabay
Autor Aneta Wasilewska - 8 Października 2020

Lubuskie: tragedia rozegrała się w mgnieniu oka. Zginęło kilkadziesiąt zwierząt

Wypadek auta, przewożącego zwierzęta. Wystarczyło kilka chwil, by doszło do dramatycznych wydarzeń.

Wypadek z udziałem auta, przewożącego zwierzęta. Lokalne media przekazały, co działo się na drodze. Niestety, nie wszystkie zwierzęta uszły z życiem.

Wypadek samochodu, przewożącego zwierzęta

Do zdarzenia doszło wczoraj 7 października po godzinie 10 w miejscowości Ściechówek w woj. lubuskim. Pierwsze informacje o groźnym wypadku pojawiły się na lokalnym portalu internetowym Gorzowianin. Wypadek z udziałem pojazdu ciężarowego przewożącego świnie miał miejsce na starej trójce na wysokości skrzyżowania na Ściechówek. Zgodnie z pierwszymi ustaleniami funkcjonariuszy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, auto, skręcając w lewo, nagle zjechało do rowu.

- Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem ciężarowym, przewożącym zwierzęta, próbował uniknąć zderzenia z autem, które skręcało w lewo i zjechał do rowu - przekazał w rozmowie z portalem Gorzowianin, Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Niestety, nie wszystkie zwierzęta przeżyły

Na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz lekarz weterynarii. Podczas wypadku kierowcy nic się nie stało. Niestety, lekarz weterynarii potwierdził, że nie wszystkie świnie przeżyły wypadek. Nawet kilkadziesiąt zmarło na miejscu. Po wypadku na miejscu pojawił się właściciel zwierząt oraz nowy pojazd, który zabrał świnie, którym udało się przeżyć. Wypadek doprowadził do zablokowania drogi na kilka godzin.

Źródło: Gorzowianin com, Onet

Następny artykuł