Wypadek - świnie
PPS Kutno
Autor Aneta Wasilewska - 12 Stycznia 2021

Niebezpieczne zdarzenie na autostradzie. Ponad 150 świń wybiegło na jezdnię

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na autostradzie A1. Niespodziewanie ciężarówka przewożąca świnie, przewróciła się, a zwierzęta wybiegły na jezdnię.

Wczoraj, w poniedziałek 11 stycznia w południe w powiecie kutnowskim na wysokości miejscowości Sójki doszło do wypadku.

Na A1 przewróciła się ciężarówka

- Na trasie przewróciła się ciężarówka, która przewoziła trzodę chlewną. Autostrada w kierunku Łodzi jest całkowicie zablokowana - informował po zdarzeniu portal Kutno Nasze Miasto.

Zgodnie z pierwszymi informacjami, które pojawiły się po zdarzeniu, nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca stracił panowanie nad ciężarówką, co spowodowało, że auto przewróciło się na bok, jednocześnie blokując przejazd A1 w kierunku Łodzi.

Robert Lewandowski widzi potencjał w rolnictwie. Nie do wiary, w co zainwestowałRobert Lewandowski widzi potencjał w rolnictwie. Nie do wiary, w co zainwestowałCzytaj dalej

Zwierzęta wybiegły z auta

Podczas zdarzenia jedna osoba została ranna. Wpadek spowodował znaczne utrudnienia dla kierowców, którzy podróżowali w kierunku Łodzi.

153 świnie, które przewożone były w ciężarówce, wybiegły na autostradę.

Na miejscu wypadku pojawili się policjanci oraz strażacy z Kutna i Komadzyna, a także karetka pogotowia. Po wypadku funkcjonariusze zaapelowali do kierowców o ostrożność.

- Apelujemy o ostrożność na A1 - 244,8 km kierunek na Łódź. W miejscowości Sójki w powiecie kutnowskim zablokowana jest autostrada z powodu przewrócenia się ciężarówki z trzodą chlewną (153 sztuki). Zwierzęta biegają po autostradzie. Zorganizowano objazdy od węzła Północ do DK 60, następnie do DK 92 do węzła Kutno Wschód i dalej wjazd na A1 - przekazali po zdarzeniu funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Źródło: Kutno Nasze Miasto, WP

Następny artykuł