wypadek
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 17 Grudnia 2020

Wypadek rolnika z rębakiem przy traktorze. Stracił pewną część ciała

Wypadki są niestety częstym zjawiskiem podczas pracy na wsi. Rolnicy doskonale zdają sobie sprawę, że czynności z wykorzystaniem maszyn mogą obfitować w niebezpieczne zdarzenia. Ofiarą swej własnej nieuważności stał się mężczyzna, którego ręka została odcięta przez rębak przytwierdzony do ciągnika.

Wypadek nie skończył się tragicznie, jednakże był wydarzeniem, którego poszkodowany nie zapomni do końca życia. Ręki mężczyzny nie udało się uratować.

Wypadek w gminie Łopiennik Górny

Cała sytuacja miała miejsce w województwie lubelskim w gminie Łopiennik Górny.

31-letni mężczyzna wykonywał pewne czynności z udziałem ciągnika. Do maszyny przyczepiony był pracujący rębak do drewna.

W wyniku niewyjaśnionych przyczyn mężczyzna włożył rękę w pracującą maszynę, która pozbawiła go wspomnianej części ciała.

Wypadek miał miejsce o godzinie 15:00 w środę 16 grudnia 2020 roku.

Interwencja służb

Po godzinie 15:00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o koszmarnym wypadku w jednym z gospodarstw w gminie Łopiennik Górny.

Na miejsce przyjechała również policja, by zbadać szczegóły nieszczęśliwego wypadku.

Jak podaje portal tygodnik-rolniczy.pl, 31-letni mężczyzna najprawdopodobniej sam przyczynił się do tak dramatycznej sytuacji.

Po badaniu alkomatem okazało się bowiem, że w krwi mężczyzny jest aż 2,5 promila alkoholu. Z tego względu policjanci wysunęli przypuszczenie, że to właśnie praca w stanie nietrzeźwości doprowadziła do włożenia ręki do pracującej maszyny.

31-latek został przewieziony Lotniczym Pogotowiem Ratunkowych do szpitala w Lublinie.

Następny artykuł