Wypadek - traktorzysta
Bayerischer Rundfunk/YouTube
Autor Aneta Wasilewska - 21 Listopada 2020

Wypadek nie odebrał najważniejszego. 34-latek na wózku wciąż jest traktorzystą

Nieszczęśliwe wypadki często przekreślają wielkie marzenia i pasje. Nie był tak w tym przypadku. Młody mężczyzna z Niemiec każdego dnia udowadnia, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą.

Wypadek w gospodarstwie miał miejsce 14 lat temu. Od tego czasu niemiecki przedsiębiorca, usługodawca rolniczy i mechanik musiał zacząć korzystać z wózka inwalidzkiego. Nieszczęśliwe zdarzenie nie odebrało mi tego, co kochał najbardziej.

Wypadek nie odebrał mu pasji

André Beez pochodzi z Niemiec i o swojej historii opowiedział w specjalnym reportażu, przygotowanym przez stację Bayerischer Rundfunk. W materiale zdradził, że wypadek nie zabrał mu wszystkiego, co kochał. Od lat jego największą pasją była jazda traktorem.

Traktorzysta jest wielkim miłośnikiem inżynierii rolniczej, co doprowadziło do założenia własnej firmy. Dodatkowo wynajmuje maszyny, ale to nie najważniejsza działalność.

André Beez każdego dnia udowadnia wszystkim, że osoby na wózkach inwalidzkich mogą korzystać z maszyn rolniczych. Na przykład w swoim ciągniku ma zamontowaną specjalną windę, która unosi go na poziom kabiny, a z tego miejsca jest już niedaleko do kabiny. 34-latek na co dzień zajmuje się przerabianiem ciągników, tak by były one dostosowane dla osób niepełnosprawnych i spełniały wszystkie wymagane przepisy.

Poniżej zamieszczony został fragment materiału w języku niemieckim, przygotowanego przez stację Bayerischer Rundfunk.

Źródło: topagrar

Następny artykuł