wypadek
Facebook / Oleskie Jednostki Pożarnicze / Info Express
Autor Magdalena Więckowska - 22 Stycznia 2021

Wypadek z udziałem mazdy i traktora. Nie do wiary, co zrobił jeden z kierowców

W okolicach miejscowości Obłąki na terenie województwa opolskiego miała miejsce kolizja dwóch pojazdów: traktora rolniczego oraz samochodu osobowego. Wstępnie wiadomo, iż kierowca mazdy uderzył w tył ciągnika.

Wskutek wypadku do szpitala trafiły dwie osoby, które znajdowały się w kabinie maszyny rolniczej jadącej przed samochodem osobowym. Trudno uwierzyć, lecz kierowca mazdy spożył przed podróżą alkohol, w wyniku czego miał we krwi aż 1,15 promila. Pomimo wielu kampanii społecznych pijani kierowcy nadal są obecni na polskich drogach.

Wypadek z traktorem

Zdarzenie zostało opisane m.in. na facebookowym profilu Oleskich Jednostek Pożarniczych. Jak wiadomo, do zdarzenia doszło 20 stycznia 2021 roku o godzinie 17:05.

Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku - samochód osobowy uderzył w tył ciągnika rolniczego.

Kierowca mazdy uderzył w tył maszyny rolniczej, co doprowadziło do tego, że pojazd wolnobieżny wylądował w przydrożnym rowie.

Obrazy RolnikINFO"Rolnik nie śpi, kiedy mu rośnie". Emilka z "Rolnicy. Podlasie" pokazała, jak naprawdę wygląda zima na wsiCzytaj dalej

Co więcej, cały traktor dosłownie "rozsypał" się na części - najwidoczniej siła uderzenia samochodu osobowego była tak duża, że doprowadziła do bardzo solidnego zniszczenia mniejszego pojazdu.

W wyniku zdarzenia zostały ranne dwie osoby, które jechały ciągnikiem. Zostały one zabrane przez ratowników medycznych do szpitala.

Szczegóły zdarzenia

Jak podaje portal ratownictwo.opole.pl, kierowcą mazdy był 38-letni mieszkaniec pobliskich Bodzanowic. Niestety, po wstępnym zbadaniu sprawy przez funkcjonariuszy policji, wyszło na jaw, co mogło być prawdopodobną przyczyną zderzenia pojazdów.

38-latek był pod wpływem alkoholu - miał we krwi 1,15 promila. Przypominamy: za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających grożą surowe kary, w tym odebranie prawa jazdy.

Co najistotniejsze, takim lekkomyślnym czynem narażamy na utratę zdrowia i życie inne osoby.

W akcji brały udział JRG Olesno oraz OSP Bodzanowice, a także policja wraz z ZRM. Przez czas interwencji służb odcinek drogi był całkowicie zablokowany.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

źródło: FB - Oleskie Jednostki Pożarnicze, ratownictwo.opole.pl

Następny artykuł