wypadek
pixabay.com
Autor Magdalena Więckowska - 23 Grudnia 2020

Ścinał gałęzie, obciął sobie też rękę. Powód wypadku powala na kolana

Wypadek, który wydarzył się ostatnio w województwie lubelskim może zmrozić krew w żyłach. Mężczyzna podczas wycinki gałęzi pozbawił się ręki. Do zdarzenia przyczynił się niewątpliwie stan nietrzeźwości, w jakim był 31-latek.

Wypadkom na wsi nie ma końca - choć najwięcej z nich ma miejsce w okresie letnim, to w innych porach roku często poza awariami czy nieszczęśliwymi zdarzeniami winny jest również człowiek i jego lekkomyślność.

Wypadek z rębakiem

31-letni mężczyzna mieszkający w gminie Łopiennik Górny na Lubelszczyźnie pracował przy wycince gałęzi. By praca szła łatwej, mężczyzna zastosował rębak do gałęzi.

Jak podają późniejsze ustalenia funkcjonariuszy policji, pracujący przy wycince gałęzi włożył rękę do pracującej maszyny, która bezpowrotnie odcięła mu kończynę.

Można sobie tylko wyobrazić ogrom bólu i szoku, jakiego doznał mężczyzna. Niestety, najprawdopodobniej również on sam przyczynił się do smutnego finału zdarzenia.

Zniszczyli kilka hektarów gruntów i odjechali. Teraz rolnicy domagają się odszkodowańZniszczyli kilka hektarów gruntów i odjechali. Teraz rolnicy domagają się odszkodowańCzytaj dalej

Dalszy rozwój wypadków

Na miejsce zdarzenia po zgłoszeniu wypadku przybył śmigłowiec Pogotowia Lotniczego. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala w Lublinie, gdzie medycy zajęli się opatrywaniem jego rany i badaniami.

Niestety, okazało się, że 31-latek był nietrzeźwy - i nie jest tutaj mowa o tzw. “symbolicznej” ilości alkoholu we krwi. Wręcz przeciwnie - badanie wykazało, że we krwi mężczyzny w momencie wypadku było aż 2,5 promila alkoholu.

Jak ustaliła Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie niewykluczone, że to właśnie stan nietrzeźwości i - w związku z tym - osłabiona koordynacja ruchowa sprawiły, że mężczyzna pozbawił się ręki. Praca z maszynami jest niebezpieczna, a może stać się nawet śmiertelnie niebezpieczna, gdy do gry wchodzi spożycie alkoholu.

Pamiętajmy: przy podejmowaniu prac polowych, a także z udziałem maszyn lub zwierząt należy bezwzględnie pamiętać o tym, by wcześniej nie zażywać alkoholu. W przeciwnym wypadku narażamy siebie i inne osoby na utratę zdrowia, a nawet życia.

Policja z Lublina dla portalu wiescirolnicze.pl podkreśla:

- Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, rutyna, pośpiech, a przede wszystkim alkohol mogą doprowadzić do tragedii.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł