wypadek
Facebook / OSP Spytkowo
Autor Magdalena Więckowska - 28 Grudnia 2020

Niewyobrażalny wypadek: dachująca cysterna z mlekiem. Finał zaskoczył wszystkich

Wypadek, w którym uczestniczył kierowca cysterny z mlekiem można bez wątpienia nazwać cudem. Prowadzący pojazd stracił nad nim panowanie na zakręcie, co zakończyło się dachowaniem i całkowitym zmiażdżeniem kabiny kierowcy.

Wypadek nie miał jednak tragicznego finału - mężczyzna przeżył.

Wypadek z cysterną pełną mleka

Do niezwykle niebezpiecznego i drastycznego wypadku doszło tuż przed świętami Bożego Narodzenia - 21 grudnia po godzinie 19:00.

Na ulicy Stanisława Moniuszki w Giżycku, na wjeździe na Ryn - na zakręcie drogi - kierowca cysterny z mlekiem stracił panowanie nad pojazdem.

Nie trzeba dodawać, że samochody o zwiększonej masie (jak na przykład pojazdy dostawcze, ciężarówki, tiry) są trudniejsze w manewrowaniu niż samochody osobowe. W rezultacie nawet pozornie niegroźne stłuczki i kolizje mogą mieć niezwykle groźne skutki.

Siostra Andrzeja wyznała prawdę o bohaterach Siostra Andrzeja wyznała prawdę o bohaterach "Rolnicy. Podlasie". Fani zmartwieniCzytaj dalej

Na wspomnianym zakręcie cysterna z mlekiem przewróciła się i dachowała.

Dalszy opis wypadku

Wewnątrz kabiny znajdował się kierowca pojazdu, który nie miał szans na czas jej opuścić. Sytuacja rozegrała się w mgnieniu oka, a mężczyzna został uwięziony w kompletnie zmiażdżonej kabinie.

Jak to możliwe, że pomimo tak wielkich zniszczeń kabiny samochodu jego kierowca przeżył? Niektórzy mówią tutaj o cudzie, inni - o wielkim szczęściu.

Wkrótce na miejsce przyjechali strażacy, którzy udzielili kierowcy pomocy, uwalniając go wpierw ze zniszczonej kabiny cysterny.

Fotografie z miejsca groźnego wypadku pochodzą z facebookowego profilu OSP Spytkowo, która wraz z OSP Giżycko przybyły na miejsce, by opanować sytuację.

Co było powodem wypadku w Giżycku? Policja uznała, że nie był to skutek okoliczności zewnętrznych, lecz utraty panowania nad pojazdem przez kierowcę maszyny. Mężczyzna po wypadku wymagał także interwencji medycznej.

Artykuły polecane przez redakcję RolnikInfo:

Następny artykuł