Wypadek - zwierzęta
Tierrettung Mittlerer Neckar/Facebook
Autor Aneta Wasilewska - 30 Listopada 2020

Nagle 176 cielaków znalazło się na niemieckiej autostradzie. Kierowca natychmiast przystąpił do akcji, by ratować zwierzęta

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło pod koniec zeszłego tygodnia na niemieckiej autostradzie w pobliżu Iffezheim. Nagle 176 2-tygodniowych cielaków znalazło się na autostradzie. Kierowca, który zauważył ogień w ciągniku siodłowym i przyczepie rozpoczął akcję ratunkową.

Groźny wypadek ciężarówki, która przewoziła cielaki miał miejsce na niemieckiej autostradzie w pobliżu Iffezheim w landzie Badenia-Wirtembergia.

Informacje w sprawie wypadku w pobliżu Iffezheim

Do wypadku doszło w środę 25 listopada 2020 roku na autostradzie B500 w pobliżu Iffezheim w landzie Badenia-Wirtembergia bardzo blisko granicy niemiecko-francuskiej. Nagle kierowca, który przewoził cielaki z Czech do Hiszpanii, zauważył, że doszło do pożaru.

Zapłonął ciągnik siodłowy i naczepa, w której przewożone były zwierzęta. W środku znajdowało się dokładnie 176 cielaków.

Kierowca TIR-a natychmiast powiadomił służby ratunkowe o zdarzeniu, do którego doszło na jego oczach, po czym nastąpił do akcji.

Od 1 grudnia weszły w życie zmiany dla emerytów i rencistów. Wiadomości dla ubezpieczonych w KRUSOd 1 grudnia weszły w życie zmiany dla emerytów i rencistów. Wiadomości dla ubezpieczonych w KRUSCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Kierowca zaczął ratować zwierzęta

Na samym początku kierowca odłączył silnik od naczepy, po czym rozpoczął ewakuację 2-tygodniowych zwierząt z przyczepy. Na szczęście, kiedy na miejscu zdarzenia pojawiły się służby ratunkowe, całe stado cieląt znajdowało się już poza płonącą przyczepą.

To nie był jednak koniec akcji ratunkowej. Nagle 176 cielaków znajdowało się na autostradzie. Istniała obawa, że zwierzęta się rozbiegną. Wypadek miał miejsce niedaleko węzła z autostradą A5, co tylko zwiększało zagrożenie dla zwierząt i kierowców.

Policja i straż pożarna, które pracowały na miejscu, podjęły decyzję, by na miejscu został wstrzymany ruch. Ograniczono także prędkość na sąsiedniej autostradzie, a funkcjonariusze zbudowali prowizoryczne ogrodzenie, by zwierzęta się nie rozbiegły.

Kombajn na polu zaczął się zapadać. Rolnik pobladł, gdy odkrył przyczynęKombajn na polu zaczął się zapadać. Rolnik pobladł, gdy odkrył przyczynęCzytaj dalej

Służby weterynaryjne oraz pogotowie zwierząt z Mittlerer Neckar zapewniły nowy transport dla zwierząt i po pięciu godzinach od wypadku, cielaki ruszyły w dalszą podróż. Jak przekazali policjanci, podczas całego zdarzenia nie zginął żaden cielak.

- Kierowca ciężarówki zasługuje na nasz największy szacunek, ponieważ w nagłej sytuacji niebezpiecznej spontanicznie postąpił dokładnie to, co słuszne i uratował życie 176 cieląt! On jest zdecydowanie bohaterem dnia! – przekazali przedstawiciele pogotowia dla zwierząt z Mittlerer Neckar.

wypadek

fot. Tierrettung Mittlerer Neckar

Zaledwie w zeszłym tygodniu wspominaliśmy o wypadku z udziałem zwierząt, do którego doszło na Podhalu. Więcej można przeczytać >tutaj<

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Tygodnik Rolniczy

Następny artykuł